Ünlü Finans Kanalı, MATIC’in Ne Kadar Yükselebileceğini Açıkladı!

MATIC
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir analist, bu yıl yıldızı parlayan katman-2 ölçeklenebilirlik çözümü için 2022 fiyat hedeflerini belirledi.

YouTube’da 377.000 aboneye sahip olan finansal eğitim videoları paylaşan YouTube kanalı Investanswers’ın sunucusu James Mullarney, paylaştığı yeni bir videoda, projenin birkaç büyük satın alma işleminden sonra MATIC’in nereye kadar yükselebileceğini söyledi.

“Yeni Ethereum (ETH) fiyat tahmin modellerimden bazılarını dikkate aldım. Yeni EIP-1559 yanma mekanizmasını (ETH Londra yükseltmesi) dikkate aldım.

Yardımcı olabilecek yeni ZK (sıfır bilgi çerçevesi) özelliklerini ve satın almalarını dikkate aldım.

Buradan yola çıkarak 2022 için yeni fiyat tahminlerim, en düşük 3,90 dolar, ortalama olarak 4,61 dolar ve ralli gerçekleşir ise 6,31 dolar seviyeleri. Bunlar çıkış planımızı belirlememiz için kritik öneme sahip olacak.”

Kaynak: InvestAnswers/YouTube

Sıfır bilgi ispatında, taraflardan biri, bilginin kendisini ifşa etmeden ikinci bir tarafa bir bilgi parçasının doğruluğunu kanıtlayabilir. Kriptograflar, artırılmış güvenlik ve veri gizliliği seviyeleri için ZK yöntemini kullanır.

Mullarney ayrıca MATIC konusunda neden uzun vadeli yükseliş eğiliminde olduğunu açıklayan dikkate değer temel gelişmelerden de bahsediyor.

“Poligon (MATIC) çok zincirli hale geliyor. Uniswap, Polygon’a taşınacak, çünkü Uniswap gaz ücretleri konusunda oldukça sorun yaşıyor ve topluluk Polygon’a geçmek için ezici bir oy kullandı.”

Unıswap (UNI) topluluğu geçtiğimiz günlerde Polygon’un ağı üzerinden Unıswap v3’ü dağıtma lehine yüzde 98,87 oy kullandı.

Mullarney, Polygon’un ölçekleme teknolojileri repertuarını ZK toplamaları şeklinde geliştirmek için de büyük adımlar attığını söyledi. Analiste göre, ZK toplamaları çok önemlidir, çünkü ana zincirde anında doğrulanan yüzlerce işlemi zincir dışı olarak paketleyerek daha hızlı bir sonuçlanma süresine neden olurlar.

Mullarney, Polygon’un son satın alımları hakkında şunları söyledi:

“Yaptıkları satın alımlardan ikisi hakkında konuşacak olursam: birincisi Hermez (250 milyon dolarlık açık kaynaklı ZK toplaması) ve daha sonra Ethereum kapasitelerini genişletmek için yakın zamanda (ZK-proof startup) Mir Protokolünü 400 milyon dolara satın aldılar.

Bir anlığına uzaklaşmak gerekirse, ZK özetleri açıkça bir şeydir… 2022’nin tamamı ZK özetleriyle ilgili olacak.”

Yazının yazıldığı sırada, MATIC 2,17 dolardan işlem görüyor. Altcoin, bir yıl önce 0,02 dolardan Mayıs ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2,70 dolara ulaşmıştı.

InvestAnswers, Polygon’un piyasa değeri büyüklüğü açısından diğer Ethereum rakiplerini geride bırakabileceğini tahmin ediyor.

“Polygon bir canavardır. Şu anda 14. sırada yer alıyor. Algorand ve Chainlink’ten daha büyük…

Bu çok kolay bir şekilde en büyük 10 kripto para arasına girebilir.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
1
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
3
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!