Bitcoin (BTC) Transferi Nasıl Yapılır? İşlem Ne Kadar Sürer?
Bitcoin (BTC) Transferi Nasıl Yapılır? İşlem Ne Kadar Sürer?

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Bitcoin (BTC) Transferi Nasıl Yapılır? İşlem Ne Kadar Sürer?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu kadar aktif ve hareketli bir piyasaya sahip olması nedeni ile pek çok kişi yatırımlarını, ödeme işlemlerini Bitcoin (BTC) üzerinden gerçekleştirmektedir.

Kripto para borsasına yeni giriş yapan pek çok kişi bu noktada transferin nasıl yapıldığı ve işlemlerin ne kadar sürdüğü gibi detayları merak etmektedir. İşte kripto para borsasında yer alanlar için Bitcoin (BTC) transfer süreci hakkında bilinmesi gereken detaylar…

Bitcoin (BTC) Transfer Süreci

Yatırımlarını ya da ödemelerini Bitcoin (BTC) üzerinden yapmak isteyen kişiler Bitcoin (BTC) transfer süreci hakkında yeterince bilgi sahibi olmalıdırlar. Transfer süreci, Bitcoin varlığının cüzdanlar arası gönderiminin gerçekleştirildiği zaman aralığıdır. Bu sürecin gerçekleştirilmesi için girdi, miktar ve çıktı parametrelerinin girilmesi gerekmektedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Bitcoin (BTC) Transferi Nasıl Yapılır? İşlem Ne Kadar Sürer?
Bitcoin (BTC) Transferi Nasıl Yapılır? İşlem Ne Kadar Sürer?

Bitcoin (BTC) transfer süresi ağ içerisinde gönderilmiş olan emirlerin madencilerin tarafından onaylanması ile gerçekleştirilmektedir. Bu noktada süre, güvenliğin sağlanabilmesi adına en önemli kriterlerden bir tanesidir.

500’den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buradan Binance’ye yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen ücretsiz kayıt olabilir ve kazanmaya başlayabilirsiniz.

Ağ içerisinde yer alan yoğunluğa göre süre değişiklik göstermektedir. Bazen saniyeler içerisinde işlemlerin gerçekleşmesi söz konusu olurken bazen de yapılan işlemin süreci dakikalarca sürebilmektedir. Bu durumun tek sebebi ise ağ içerisinde o anki yoğunluk durumu olmaktadır.

Bitcoin (BTC) Transfer Onayları

Bitcoin (BTC) konusunda en çok merak edilen detaylardan bir tanesi de Bitcoin (BTC) transfer onayları olmaktadır. Bu noktada işlemlerin sona ermesi adına madencilerin onay vermeleri gerekmektedir.

Transfer emri gerçekleştirecek olan kişilerin emirleri oluşturmaları ardından bu emirler sıraya geçmektedir. Sıraya geçen emirler ise bloklar içerisine kaydedilmektedir. Bloklara kaydedilen emirler, madenciler tarafından karmaşık şifrelenen denklemler ile çözülmektedir.

Binance Türkiye açıldı, artık banka hesabımızdan doğrudan TL yatırıp, TL çekebilir ve TL ile kripto para al-sat yapabiliriz. Buradan Binance Türkiye’ye yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen ücretsiz kayıt olabilir ve kazanmaya başlayabilirsiniz.

İlk etapta madenciler, gönderici olan kişilerin hesaplarında yer alan Bitcoin’ler (BTC) i depolarken daha sonrasında ise gönderilecek olan hesaba Bitcoin (BTC)’in aktarımını gerçekletilirler. Bu şekilde transfer onayı gerçekleştirilir ve böylelikle de kullanıcılar kolay bir biçimde Bitcoin (BTC) transfer işlemlerini gerçekleştirebilirler. Bu işlemler ile isteyen herkesin kolay bir biçimde Bitcoin (BTC) transfer işlemlerini gerçekleştirmeleri mümkündür.

Bitcoin (BTC) Transferi Nasıl Yapılır? İşlem Ne Kadar Sürer?