featured

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Bitcoin Bu Hafta İkinci Kez 45 Bin Doların Üzerine Çıktı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, bu hafta ikinci kez 45.000 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Daha önce, 8 Şubat’ta bu fiyat seviyesini aşmıştı.

BTC45k
Görsel: Tradingview

Bundan bir gün önce, zincir üstü veri ajansı Santiment, Bitcoin’in yakın zamanda yakından ilişkili olduğu borsadaki büyük bir endeks olan S&P 500 nedeniyle önde gelen kripto para biriminin bu hafta yükselmeye devam edeceğini tahmin etmişti.

8 Şubat’ta piyasa duyarlılığı (Bitcoin Korku ve Açgözlülük endeksi) “korku”dan “nötr” olarak değişti ve Bitcoin kısa süreliğine 45.510 dolara yükseldi. Ayrıca muhasebe devi KPMG’nin Kanada kolu, hazine fonlarına Bitcoin ve Ethereum’u ekleyeceğini belirtti.

Hafta başlarken yayınlanan bir Santiment tweet’ine göre, Bitcoin son zamanlarda S&P 500 endeksine yakın bir bağ gösteriyordu ve onunla birlikte yükseliyordu. Pazartesiden beri bu endeks neredeyse yüzde 2 arttı.

Yazının yazıldığı sırada, Bitcoin, 45.050 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin Bu Hafta İkinci Kez 45 Bin Doların Üzerine Çıktı!