KPMG Kanada, Kurumsal Hazinesine Bitcoin ve Ethereum Ekledi!

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Dört Büyük” muhasebe devi KPMG’nin üye firması KPMG Kanada, 7 Şubat tarihli bir basın açıklamasına göre, en büyük iki kripto para birimi olan Bitcoin ve Ethereum‘u kurumsal hazinesine ekledi.

Ayrıca bu şirket, sera gazı emisyonlarını azaltmaya yardımcı olarak yatırımının, çevresel etkisine ilişkin endişeleri gidermek için karbon kredisi satın aldı.

KPMG Kanada’nın danışmanlık hizmetlerinden sorumlu yönetici ortağı Benjie Thomas, yaptığı açıklamada kripto para birimlerini “gelişen bir varlık sınıfı” olarak nitelendirerek, giderek artan sayıda kurumsal yatırımcının da piyasaya katılmaya başladığına dikkat çekti. Şirket, kripto para varlıklarının, kurumsal olarak benimsenme oranının hızla artmaya devam edeceğine inanıyor:

”Bu yatırım, kripto varlıkların ve blok zinciri teknolojisinin kurumsal olarak benimsenmesinin artmasına ve farklı varlıkların da düzenli bir parçası olmaya devam edeceğine olan inancımızı yansıtıyor.”

KPMG, 2021’de 32,13 milyar dolarlık inanılması güç bir küresel gelir bildirdi. Büyük muhasebe firmasının Kanadalı kolu, Bitcoin‘in, kurumsal benimsemesinin artmasına yardımcı olmak için MicroStrategy ve Tesla’yı takip etti.

KPMG Kanada, Kurumsal Hazinesine Bitcoin ve Ethereum Ekledi!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Yorumlar kapalı.