BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
BTC
$61,780.01
ETH
$3,744.31
XRP
$1.09
LTC
$185.23
LINK
$25.63
BNB
$481.86
XTZ
$6.56
EOS
$4.42
NEO
$42.73
$61,795.70
+0.83%
$3,736.55
-2.4%
$1.09
-0.64%
$185.23
+0.78%
$1.00
0%
$1,372.47
-2.4%
$255.60
-1.86%
$52.40
-0.98%
$139.28
+1.29%

Bitcoin İşlemleri Herkese Açık mı?

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bitcoin işlemleri herkese açık mı? Bitcoin kullanırken gizliliğimiz tehlike altında mı? Teknolojinin gelişmesi ve her şeyin dijitalleşmesi ile beraber, Bitcoin gibi platformlar hayatımızda büyük bir yer edinmeye başladı. Peki bu kadar kolaylık sağlayan dijital platformlar, gizliliğimizi ne kadar koruyor?

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz.

Özellikle de bu durum Bitcoin kullanmayı düşünenlerin aklına gelen ilk soru işaretlerinden! Eğer siz de Bitcoin platformunun gizlilik ilkelerini ve herkese açık olup olmadığını merak ediyor ve bu konu hakkında bilgi almak istiyorsanız, yazımızı mutlaka sonuna kadar okumalısınız.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!

Günümüzdeki şartlar baz alındığında, bir Bitcoin hesabını açmak için kullanıcıların, kişisel bilgilerine ihtiyaç duyulmamaktadır. Bu duruma ek olarak, herhangi bir Bitcoin hesabı açtığınızda, IP bilginizde gizli olarak tutulmaktadır.

Bitcoin İşlemleri

Coinzilla Banner (728x90)

Yapılan işlemler ve işlemi yapan kişiler arasında, bir borsada hesap açılması ve işlem yapılması dışında herhangi bir ilişki bulunmamaktadır. Bundan dolayı Bitcoin diğer rakiplerine nazaran oldukça güvenli bir ödeme aracıdır.

Bitcoin ağındaki tüm işlemler herkese açıktır. Fakat bu platformdaki tüm işlemlerin herkese açık olması, güvenlik açısından bir sorun teşkil etmez. Bitcoin bloğu, tüm işlem hesaplarının, herkese açık kayıtlarını içermektedir. Bloğu inceleyen herkes gibi, Bitcoin ve adresler arasındaki hareketleri takip edebilirsiniz.

Bitcoin İşlemleri Herkese Açık mı? 1 - Bitcoin İşlemleri

Ayrıca bu açık kayıtlar sayesinde, alınan ve gönderilen Bitcoin işlemlerini kolaylıkla takip edebilme fırsatınız bulunmaktadır. Kısaca her şey bir şeffaflık ilkesi üzerine kuruludur. Bu durum kullanıcılarının güvenliğine zarar vermesi aksine, onların güvenliğini korumakta fayda sağlar. Çünkü işlemlerin şeffaf ve açık bir şekilde gerçekleşmesi, Bitcoin ağının güvensizliğine dair bir veri sunmaz.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi evet, Bitcoin işlemleri herkese açıktır. İşlemleri ve bloğunuzu inceleyen herkes, adresler arasındaki hareketleri kolaylıkla takip edebilir. Fakat sadece işlemler görülür. Göndericilerin ve alıcıların isimleri gizli kalmaktadır. Bundan dolayı Bitcoin işlemleri herkese açık olsa bile, güvenliğiniz ve gizliliğiniz açısından herhangi bir problem oluşturmamaktadır. İşlemler herkese açık olarak gerçekleştiğinden, tüm transferler şifrelenmiş bir şekilde olmaktadır.

Bitcoin blokları arasında, kullanıcı ve alıcıların kimliği ile eşleşmenin sağlanabileceği bir bilgi bulunmamaktadır. Adresler görüldüğü halde, bu görünen adreslerin hangi kullanıcı ve alıcılara sahip olduğu ortaya çıkamaz. Bu yönde bir tedirginlik duymanıza gerek yoktur.

Bitcoin işlemlerinin herkese açık olması, işlemlerin güvenliliğini artırır. 2009 yılından itibaren tüm Bitcoin işlemleri herkese açık bir şekilde görülebilir. Eğer siz, işlemlerin herkese açık olmasını istemiyorsanız ve bu konuda bazı kısıtlamalar yapılmasını istiyorsanız, bunu da bazı ağ ve platformlar aracılığı ile sağlayabilirsiniz.

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.