Madencilik

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Bitcoin Madencilik Sektörü Ne Durumda? Analistler Açıkladı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Birçok BTC madencisi zor durumda ve birkaçı çökebilir, ancak uzmanlar sektörün burada kalmaya devam edeceğini söylüyor.

Bitcoin madenciliği, birden fazla hareketli parça arasında hassas bir denge içerir. Madenciler, ülkeden ülkeye ve Amerika Birleşik Devletleri’nde eyaletten eyalete değişebilen sermaye ve işletme maliyetleri, beklenmeyen onarımlar, ürün nakliye gecikmeleri ve beklenmedik düzenlemelerle zaten yüzleşmek zorunda. Bunun da ötesinde, Bitcoin’in 69.000 dolardan 17.600 dolara hızlı düşüşüyle ​​de mücadele etmek zorunda kaldılar. 

BTC fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 65 aşağıda olmasına rağmen, madenciler arasındaki genel fikir birliği sakin kalmak ve sadece satışları istifleyerek devam etmek, ancak bu piyasanın henüz dibe ulaştığı anlamına gelmiyor.

Luxor CEO’su Nick Hansen, özel bir Bitcoin madencileri panelinde şu şekilde açıklama yaptı:

 “Halka açık şirketlerde veya en azından sadece halka açık şirketlerde bile kesinlikle bir sermaye krizi olacak. Muhtemelen ortaya çıktıklarında ödenmesi gereken 4 milyar dolara yakın yeni ASIC var ve bu sermaye artık mevcut değil. Hedge fonları çok hızlı bir şekilde patlıyor. Bence madencilerin patlaması 3 ila 6 ay sürecek. Böylece kimin iyi operasyonları olduğunu ve kimin bu düşük marj ortamında hayatta kalabileceğini göreceğiz.”

Bitcoin madencilik endüstrisi için gelecekteki zorluklar ve beklentiler sorulduğunda ise, PRTI Inc. danışmanı Magdalena Gronowska şu şekilde düşünüyor.

“Düşük karbonlu bir ekonomiye geçişte ve sera gazı emisyonlarını azaltmada yaşadığımız en büyük zorluklardan biri, kamu ve özel sektör tarafından teknoloji ve altyapı. Bitcoin madenciliği hakkında gerçekten şaşırtıcı olan şey, enerji veya atık yönetimi altyapısının gelişimini finanse etmek veya sübvanse etmek için gerçekten tamamen yeni bir yol sunmasıdır. Ve bu, geleneksel vergi mükellefi veya elektrik vergisi mükellefi yollarının ötesinde bir yol çünkü bu yol tamamen zarif bir ekonomik teşvik sistemine dayanıyor.”

Bitcoin’in Çevreye Etkisi!

Panel tartışması BTC madenciliğinin çevresel etkisine ve Bitcoin’in enerji tüketiminin gezegen için bir tehdit olduğu yönündeki yaygın varsayıma kayarken, Blockware Solutions analisti Joe Burnett şunları söyledi:

“Bence Bitcoin madenciliği çevre için fena değil, nokta, bence daha fazla enerji üretimini teşvik ediyor, şebeke güvenilirliğini ve esnekliği artırıyor ve uzun vadede perakende elektrik fiyatlarını muhtemelen düşüreceğini düşünüyorum. Bitcoin madenciliği, ucuz enerji üretmenin bir lütfudur ve bu tüm insanlık için iyidir.”

Bitcoin Madenciliği, Kripto Sektörünün Benimsenmesini Artırabilir Mi?

Hashworks CEO’su Todd Esse, Bitcoin madenciliği hakimiyeti, endüstrinin geleceği ve endüstriyel madenciliğin büyümesinin sonunda kripto kitlesinin benimsenmesine yol açıp açmayacağı ile ilgili olarak şu şekilde konuştu:

“Madenciliğin çoğunun Orta Asya’da gerçekleştirileceğine inanıyorum. Doğu ve Kuzey Amerika ve bir dereceye kadar Asya. Sonunda ne kadar kesebileceklerine bağlı olarak. Ve bu gerçekten doğal kaynakların mevcudiyeti ve gücün maliyeti hakkında konuşuyor.”

Büyük enerji şirketleri ve Bitcoin madenciliği arasındaki artan sinerjinin BTC’ye bir yatırım varlığı olarak geçerlilik katacağını ve muhtemelen toplu olarak benimsenmesini kolaylaştıracağını varsaymak kolay olsa da, Hansen aynı fikirde değildi.

Hansen’e göre:

“Hayır, kesinlikle hayır, ama bilse de bilmese de herkesin hayatını değiştirecek şey bu olacak. Enerji için son çare ve ilk çare alıcısı olarak. ABD’de enerjiyi, enerji piyasalarını ve burada üretilme ve tüketilme şeklini değiştirecek. Ve genel olarak, zamanla insanlık durumunu önemli ölçüde iyileştirmelidir.”

Bitcoin Madencilik Sektörü Ne Durumda? Analistler Açıkladı!