BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
$42,523.04
+0.21%
$2,945.88
-1.48%
$0.93
+1.36%
$156.82
-0.31%
$23.22
-0.26%
$362.57
-0.87%
$5.08
-1.28%
$4.12
-0.84%
$40.03
-0.99%
$42,520.41
+0.2%
$2,945.69
-1.48%
$0.93
+1.36%
$156.82
-0.31%
$1.00
0%
$1,081.98
-1.48%
$229.16
-0.39%
$48.61
-0.23%
$116.98
-1.05%

Bitcoin Nasıl Üretilir? Bitcoin Madenciliği Nedir?

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bitcoin Nasıl Üretilir? Bitcoin Madenciliği Nedir? Bitcoin, sanal ve dijital bir para birimidir. Alım satım işlerinde kullanılmak için tasarlanmıştır. Bitcoin kullanımında şifreleme kullanılır. Bunun sebebi para transferlerinin gerçekleşmesini ve güvenliğini sağlamaktır. Ayrıca bu şifreler sayesinde Bitcoinlerin üretimi kontrol edilir. Bitcoin, şartlar sağlanmadıkça kimsenin değiştiremeyeceği bir veri tabanında saklanan girdilerdir. Günümüzde Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul eden birçok satıcı vardır.

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz.

İçindekiler

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!

Bitcoin Nasıl Üretilir?

Evde kendi Bitcoin’inizi üretmeniz mümkündür. Bunun için Bitcoin madenciliği yapmanız ve piyasada bulunan Bitcoin üretimi yapan makinelere belli miktarda para yatırmanız gerekmektedir. Ancak evde üretmeye çalışacağınız Bitcoinlerin maliyeti yüksek olacaktır. Epey yatırım gereken üretim için paranın dışında güçlü bir donanıma sahip olmanız ve piyasaları güncel olarak takip etmeniz gerekir.

Evde Bitcoin üretiminin ilk koşulu donanımlı bir bilgisayar ve internet bağlantısıdır. Bilgisayarın güçlü bir işletim sistemine ve işlemciye sahip olması gerekir. Uygun bilgisayar sağlandıktan sonra elektrik tüketimi ve getirisi konusunda hesaplamalar yapılır.

Hesaplamaların ardından Bitcoin üretimi gerçekleşir. Her yeni Bitcoin üretildiğinde bloklar oluşur. Bitcoinler bu blokların şifreli versiyonlarını oluşturarak ve onaylayarak çalışır. Bloklar içerisinde ürettiğiniz Bitcoinlerin içindeki finansal işlemler bulunur.

Coinzilla Banner (728x90)

İşletim sistemi güçlü olan bilgisayarlar üzerinden Bitcoin üretimi kolay şekilde yapılabilir. Ancak Bitcoin üretimi yapmak için belli bir bilgi birikimine sahip olmakta gerekir. 1 Bitcoin üretimi için gereken süre değişkenlik gösterir. Kimileri günde 25-30 Bitcoin üretebilir. Kimileri ise 5 ayda 1 Bitcoin üretir. Bu tamamen sizin yatırımınıza, donanım gücünüze ve bilgi birikiminize bağlıdır. Bitcoin nasıl üretilir?

Bitcoin Nasıl Üretilir

Bitcoin Madenciliği Nedir?

Bitcoin piyasası içinde yapılan finansal işlemleri onaylamak, yeni Bitcoinler üretmek ve Bitcoin transferlerini gerçekleştirmek için yapılan işleme Bitcoin madenciliği denir. Bilgisayarın işlem gücü kullanılarak yapılan işlemdir Madencilik. Bu işlem Blockchain temelinde, merkezi olmayan bir sistemle çalışır. Blockchain, her Bitcoin işleminin kayıtlarının tutulduğu açık ve dağıtık bir defterdir.

Bitcoin madenciliği, hızlı şekilde işlemleri onaylayan ve blok üreten kullanıcıları ödüllendirir. Bitcoin madenciliği yapmak için güçlü işlemcilere sahip bilgisayarlara sahip olmanız gerekir. Bunun sebebi Bitcoin üretiminde oluşan blokların her yeni üretim de zorluk seviyesinin artmasıdır.

Bitcoin madenciliği yaparak hem blok zincirine yeni halkalar katar hem de piyasaya yeni Bitcoinler kazandırırsınız. Madencilik işlemi, zor bir bulmacayı çözmeye benzer. Bu işlem Bitcoinleri blok halinde derlemek ve hesaplamakla ilgilidir. İlk hesaplayan kullanıcı blok zincirine yeni bloğu yerleştirip ödülleri toplar. Ödüller Bitcoin madeni para ve yeni çıkan Bitcoinleri içerir. Ödüllerin amacı madenciliği teşvik etmektir.

Bitcoin Madenciliği Nedir

Bitcoin madenciliği ile ortaya yeni Bitcoinler çıkar. Şu ana kadar yaklaşık 16 milyon Bitcoin ortaya çıkarıldı. Piyasada bulunan Bitcoin sayısı 21 milyona ulaştığında üretimin duracağı söyleniyor. Ayrıca sürekli artan işlem sayısı yüzünden Bitcoin üretmek günden güne zorlaşıyor. Bu yüzden sonuncu Bitcoin’in çıkarılmasının 2100’lü yılları bulabileceği düşünülüyor. Ancak 21 milyon Bitcoin sayısına ulaşılsa bile madencilik bitmez. Çünkü Bitcoin’de yapılan işlemlerin her seferinde onaylanması gerekir. Bunun içinde madencilere ihtiyaç vardır.

Eğer teknolojik bir güncelleme ve radikal çözümler ortaya çıkmaz ise sonuncu Bitcoin üretildikten sonra bile madenciler çözdükleri işlem için Bitcoin kazanacaklardır. Bu ödüller madenciliğin devam etmesini sağlayacaktır.

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.