bitcoin madenciliği

Çin Polisi, Mezarlıklarda Gizli Bitcoin Madenciliği Yapıldığını Tespit Etti!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çin kolluk kuvvetleri, birden fazla yeraltı mezarlığı gibi görünen yerlerde yasadışı Bitcoin madenciliği yapıldığını gerçekleştirdiği operasyon ile ortaya çıkardı.

Beijing News, 31 Mayıs’ta yaptığı açıklamada, kolluk kuvvetlerinin Çin’in kuzeyindeki Daqing şehrinde yasadışı Bitcoin (BTC) madenciliği yapıldığının tespit edildiğini bildirdi. Madencilik operasyonu, dışarıdan iki mezar höyüğü gibi görünüyordu.

Bitcoin madenciliğinin yapıldığı cihazların bulunduğu höyükler. Kaynak: Beijing News

Kaçak elektrik ile Bitcoin madenciliği

Polis, yerel bir petrol firmasının kolluk kuvvetlerine açıklanamayan enerji kayıpları hakkında bilgi vermesinin ardından bölgeyi araştırmaya karar verdi. Memurlar, höyüklerin yakınında bir giriş buldular ve kaçak elektrikle çalışan Bitcoin madencilik sistemini keşfettiler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Yerel basında çıkan haberlere göre, aynı hafta başlarında kolluk kuvvetleri Heilongjiang eyaletinin aynı ilçesinde bir köpek kulübesi altında 54 Bitcoin madenciliği cihazı buldu.

bitcoin madenciliği
Köpek kulübesinin altında yapılan kripto para madenciliği. Kaynak: GNW

Çin, Bitcoin madenciliği operasyonlarını çökertti

Kripto para fiyatlarının yeniden artmaya başlamasıyla, insanların kripto para madenciliğine girme istekliliği de arttı.

Çin’in Sichuan eyaletinin hükümeti kısa süre önce yerel firmaların kripto para madenciliği faaliyetlerini durdurmaları gerektiğini açıkladı. Ancak, bir Cambridge Üniversitesi araştırmasına göre, eyalet küresel Bitcoin hashrate’tinin yaklaşık %10’undan sorumlu olduğu için bu açıklama özellikle dikkat çekti.

Çin Polisi, Mezarlıklarda Gizli Bitcoin Madenciliği Yapıldığını Tespit Etti!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Yorumlar kapalı.

⏰ Size Özel Son Dakika Haberleriyle Hiçbir Önemli Gelişmeyi ve Kripto Para Fırsatlarını Kaçırmamak İçin Telegram Kanalımıza Katılın!
bitcosar telegram