Bitcoin Ne Kadar Güvenli? Yatırım Yapılır mı?

Bitcoin Ne Kadar Güvenli Yatırım Yapılır mı
Bitcoin Ne Kadar Güvenli Yatırım Yapılır mı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin ne kadar güvenli? Yatırım yapılır mı? Kripto para madenciliği alım satım işlemleri hakkında ulusal ve yerel medyada çok fazla program yapılmamaktadır. Bitcoin ve kripto paralar hakkında sadece ekonomi kanalları ara sıra yayınlar yapmaktadır. Bu nedenle bu makalemizi Bitcoin ne kadar güvenli? konusuna ayırdık.

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz.

Bitcoin Güvenlik

Öncelikle şunu söylemek gerekir ki kripto para denilince akıllara cevizde taşıdığı kağıt banknot gelmemelidir. Aslında geçmişi çok eskilere dayanan kripto paralar bizim hayatımıza 2009 yılında girmiştir. Bir blok zinciri olan bir data yapısını farklı bir şekilde düzenlenmesiyle ortaya çıkan sanal bir finansal kaynak açıklaması kripto para nedir? Sorusuna verilen genel bir cevaptır.

Parayla alakalı olarak herkesin bildiği şey aynıdır. Ancak, kripto paralar kalıplaşmış tüm düşünceleri değiştirmektedir. Dünya tarihi boyunca kullanılan bütün paralar gibi kripto paralar da maddi bir karşılığı olan ancak dokunup göremediğimiz, en azından şimdilik devlet güvencesi altında olmayan dijital bir para birimidir. Bir kesim için altın kadar değerli olarak görülürken bir kesim için geleceğin en değer gören para birimi olarak görülmektedir. İşin aslı dijital para sistemine hangi açıdan bakıldığında göre değişir.

Nasıl ki para birimleri arasında Dolar, Euro, Türk lirası gibi farklı farklı değerleri olan paralar var ise aynı durum kripto paralar için de geçerlidir. Hiçbir otoriter gücün kontrolünde değildir. Sistem tamamen bağımsız olarak çalışır. Herhangi bir merkezinin olmaması, bağımsız olması ister istemez insanların kafasında soru işaretleri bırakmaktadır. Bu durumda akıllara Bitcoin ile yatırım yapmak güvenli midir? Sorusunu getirmektedir.

Bitcoin Güvenlik

Bitcoin Ne Kadar Güvenli?

Bu konuyu Bitcoin açısından değerlendirmek gerekirse, Bitcoin ve diğer alt birimleri tek bir alt yapı üzerinden değil dünyanın birçok ülkesinde binlerce bilgisayar sistemi üzerinden faaliyet göstermektedir. Herhangi bir şekilde bu sisteme zarar vermek için aynı anda binlerce bilgisayar ağını çökertmek gerekir. Bunu yapmak çok düşük bir olasılık olduğu için kripto paralar arasında Bitcoin en güvenilir olandır.

2009 yılından bu yana varlığını korumaktadır. Ancak, kişisel olarak sahip olduğunuz Bitcoinlerin güvenliğini sağlamak için, alt yapısı çok güçlü olan aracılık yapan Bitcoin borsası tercih edilmelidir. Bu tarz borsalar kazanç ya da zarar için herhangi bir güvence vermez. Sadece size ait olan Bitcoinlerin başkaları tarafından ele geçirilmesini önler. Olay altını evde saklamak yerine bankada güvence altına almaya benzer. Bankadaki altın nasıl çalınmaya karşı korunuyor ise Bitcoin borsası da aynı hizmeti vermektedir.

Bitcoin Ne Kadar Güvenli

Bitcoin alım satım işlemleri aracı kurum olan borsa ile alım satım yapmak isteyenler arasında gerçekleşir. Bitcoin üretmek ise çok farklı bir durumdur. Üretim madenciliği ise çok profesyonel bir bilgi birikimi ve yazılım mühendisliği gerektiren bir konudur. Çok teknolojik detay isteyen algoritma çözümlenmesi olması gerekmektedir. İşin özü şudur; üretilen Bitcoinlerin sahipleri istedikleri fiyata satabilir. Almak isteyen de almak istediği fiyata Bitcoin bulunca satın alır.

Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Yorumlar kapalı.