Altcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Bitcoin Rekora Koşarken, Kurumsal Yatırımcılar Bu 2 Altcoin’i Alıyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dijital varlık yöneticisi CoinShares, Bitcoin rekora koşarken kurumsal sermayenin bu iki altcoin’e yığıldığını ortaya koyuyor.

CoinShares paylaştığı yeni bir raporda, dijital varlık ürünlerine girişlerin geçen hafta toplam 80 milyon doları bulduğunu söylüyor. Bitcoin (BTC), 70 milyon dolarlık girişle yüzde 87,5’i oluşturdu ve bu, aynı zamanda lider kripto para birimi için art arda beşinci giriş haftasını işaret etti.

Bitcoin’in yanı sıra popüler altcoin Cardano (ADA) ve Polkadot (DOT) da etkileyici girişlerle kalabalığın arasından sıyrılırken, altcoin’lerin lideri Ethereum’da (ETH) küçük çıkışlar gördü.

“Polkadot ve Cardano, sırasıyla 3,6 milyon ABD Doları ve 2,7 milyon ABD Doları tutarında devam eden girişler gördü, Ethereum ise toplam 1 milyon ABD Doları tutarında küçük çıkışlar gördü.”

CoinShares, son BTC girişlerinin yılın ilk çeyreğine göre daha düşük olmasına rağmen, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bir Bitcoin vadeli işlem borsa yatırım fonunu (ETF) onaylayarak girişleri önemli ölçüde artırabileceğini söylüyor.

“Haftalık girişler, ABD’li yatırımcıların çok daha fazla katılımının olduğu 2021’in ilk çeyreğinde görülen girişlerden çok daha düşük.

SEC’in vadeli işlemlere dayalı bir ETF’ye izin verme konusundaki son kararı, ABD’li yatırımcılar pozisyon eklemeye başladıkça önümüzdeki haftalarda daha fazla önemli girişe yol açabilir.”

Geçen hafta, fiyat artışıyla birleşen girişlerin, CoinShares’in yönetim altındaki toplam varlıklarını tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkardığı bildirildi.

“Bu girişler, hafta boyunca olumlu fiyat hareketiyle birleştiğinde, yönetim altındaki toplam varlıkları (AuM) 72,3 milyar ABD Dolarına yani bu yıl Mayıs ayında belirlenen önceki 71,6 milyar ABD Dolar seviyesini aşarak, rekor düzeydeki en yüksek seviyeye çıktı.”

Screenshot 1 6
Kaynak: CoinShares

Bitcoin Rekora Koşarken, Kurumsal Yatırımcılar Bu 2 Altcoin’i Alıyor!