Bitcoin Sahiplerinin Sayısı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Glassnode’a göre, yarım yıldan fazla bir süredir tutulan Bitcoin arzı rekor seviyeye ulaştı. Metrik, kripto para birimini yarım yıldan fazla bir süre önce satın alan yatırımcıların çoğunluğunun, zaten kırılgan bir piyasada satmak yerine onu elinde tutmayı tercih ettiğini gösteriyor.

Sağlanan ölçümlerin gösterdiği gibi, piyasa şu anda 6 aylık-10 yıllık arzın elde tutulmasında dalga benzeri bir artış görebilir. Metrik, Bitcoin’i uzun vadeli bir yatırım olarak kullanan kripto yatırımcılarının davranışlarında temel bir değişiklik olarak düşünülebilir.

“HODL Dalgası” artışı, Bitcoin’in neredeyse 70.000 dolara ulaştıktan sonra karşılaştığı düşüşten bu yana gözlemlendi. Metrik, Bitcoin yeni ATH’ı test ederken piyasada büyük satın alma gücünün ortaya çıktığını da gösterebilir.

Kripto Yatırımcılarının Davranışlarındaki Değişim

Daha önce BİTCOŞAR tarafından bildirildiği üzere, Three Arrows Capital CEO’su, piyasanın Bitcoin sahiplerinin davranış modelinde 2018’deki düzeltme döngüsüne kıyasla bir değişiklikle karşı karşıya olduğunu belirtmişti. Özetle, kripto yatırımcılarının çoğu spekülatif ticaretten daha fazla artık sabırlı ve uzun vadeli yatırımları tercih ediyor.

Sert değişimin arkasındaki neden, 2020’nin sonunda başlayan beklenmedik BTC yükselişiydi. Orta vadeli yatırımcıların çoğu, lider kripto para birimi yaklaşık 10.000 dolardan işlem görürken Bitcoin varlıklarını satmadı.

Yazının yazıldığı sırada, Bitcoin hem finansal hem de kripto para piyasalarında artan riskten kaçınma eğilimlerini takiben 38.156 dolardan işlem görüyor. Ayrıca 3-10 Şubat arasında yaşanan ani rahatlama, bir hafta içinde geçersiz oldu.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!