Bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) İndirimi Düşmeye Devam Edecek mi? Yatırımcılar Endişelenmeye Başladı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Grayscale Bitcoin Trust’ın (GBTC) indirimi Haziran ortasında korkutucu %43’ten daha umut verici %16,5’e dramatik bir değişim gördü.

Grayscale Bitcoin Trust’ın (GBTC) indirimi, BlackRock Haziran ortasında spot Bitcoin ETF başvurusunda bulunduğunda korkutucu %43 seviyesindeyken, önemli ölçüde %16,5’e düştü.

Bu indirim oranındaki dalgalanma, spot Bitcoin ETF’nin potansiyel onayı konusundaki değişen piyasa güveninin genel olarak bir göstergesi olarak kabul edilmektedir.

Kalıcı bir indirim

GBTC’nin temel Bitcoin varlıklarına göre başlangıçta önemli ölçüde düşük fiyatı, çeşitli faktörlerin kombinasyonundan kaynaklanmaktadır. Tarihsel olarak, GBTC primde işlem görüyordu, ancak rekabet arttıkça ve Bitcoin ETF’lerinin olasılığı daha gerçekçi hale geldikçe, güven düşüş göstermeye başladı. ETF seçeneğinin olmaması, birçok kişinin Bitcoin’e maruz kalma amaçlı GBTC’yi tercih etmesine neden oldu, ancak ETF beklentisi, ilgiyi trust’tan uzaklaştıran bir indirime yol açtı.

İlginizi Çekebilir: Fed Faiz Artışına Devam Edebilir!

Son zamanlarda, Grayscale ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı yürüttüğü mahkeme mücadelesinde bir zafer elde etti, bu da öncü fonunu spot Bitcoin ETF’ine dönüştürmeyi mümkün kılabilir.

Bir Bitcoin ETF’sine yaklaşıyor!

SEC’nin, kripto para birimi endüstrisi için dönüşümcü olacak bir karar olan spot Bitcoin ETF’ini onaylama konusunda yaklaştığı görünüyor. Blockchain Association’ın baş politika memuru Jake Chervinsky, “Tüm işaretler, SEC’nin Bitcoin spot ETF’lerini onaylama yönünde olduğunu gösteriyor” dedi.

ARK Yatırım Yönetimi’nin spot Bitcoin ETF’si projesine ilişkin son güncellemeler, bu iyimserliğe katkıda bulunmuştur. SEC’den S-1 bildirimleriyle ilgili gelen geri bildirimlerin ardından, ARK, özellikle Net Varlık Değeri (NAV) hesaplamalarıyla ilgili ana noktaları netleştirdi.

Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) İndirimi Düşmeye Devam Edecek mi? Yatırımcılar Endişelenmeye Başladı!
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!