Fed Faiz

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Fed Faiz Artışına Devam Edebilir!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fed Faiz Artışına Devam Edebilir! Çünkü ABD enflasyon verileri dün hem aylık hem de yıllıkta beklentinin üzerinde geldi.

Fed’in kısa vadede %2‘lik enflasyon hedefine ulaşması zor görünüyor. Bunu başarabilmesi için aylık enflasyonu ortalama %0,16 seviyesine getirmesi gerekiyor.

Ama dün gelen Fed tutanakları ve enflasyon verisinin beklentinin üzerinde gelmesi, Fed’in faiz artışlarına devam edeceği beklentilerini güçlendirdi ve buna göre Fed uzun bir süre daha faizleri yukarıda tutacak gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir: Cardano (ADA) Fiyatında Geleceğe Dair Soru İşaretleri: Daha Da Düşer mi?

Hatta bu yıl bitmeden Fed’den 25 baz puanlık bir faiz artışı daha görebiliriz.

Fed’in faiz artışları, finansal piyasaları şu şekilde etkileyebilir:

🔴 Borsa piyasalarında düşüş yaşanabilir. Faiz artışları, şirketlerin karlılığını ve yatırımcı talebini azaltabilir. Bu durum, borsa piyasalarında düşüşe neden olabilir.

🔴 Hisse senedi getirileri düşebilir. Faiz artışları, tahvil getirilerini artırır. Bu durum, hisse senedi getirileri ile tahvil getirileri arasındaki farkı azaltır. Bu da, hisse senedi yatırımcılarının tahvillere yönelmesine neden olabilir.

İlginizi Çekebilir: SON DAKİKA: Stars Arena, Yeniden Lansman İçin Hazırlık Yapıyor!

🟢 Tahvil piyasalarında yükseliş yaşanabilir. Faiz artışları, tahvil getirilerini artırır. Bu durum, tahvil fiyatlarının yükselmesine neden olabilir.

🟢 Dolar değer kazanabilir. Faiz artışları, dolar üzerindeki talebi artırır. Bu durum, doların değer kazanmasına neden olabilir.

Fed Faiz Artışına Devam Edebilir!
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!