Bitcoin

Bitcoin Ve Ethereum’da Son Durum Nedir? Boğa Baskısı Artıyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Lider kripto varlık bugünün işlem seansında 24.000 dolar seviyesine yaklaşırken, hareket, birkaç gün süren son kazanımların ardından yükseliş baskısının yoğunlaşmasıyla geldi. Ethereum da yükselişe geçti ve bir kez daha 1.600 doların üzerine çıktı.

Bitcoin

Bitcoin (BTC), bugün gün içinde fiyatlar 24.000 dolar seviyesine yaklaştığı için Çarşamba günü son kazanımlarını genişletti.

Dünyanın en büyük kripto para birimi, 13 Haziran’dan bu yana en yüksek noktası olan 23.759.76 dolarlık gün içi zirvesine yükseldi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Çarşamba günkü beş haftanın taze en yüksek seviyesi, fiyat gücünün artması ve süreçteki önemli bir direnç seviyesinden çıkmasıyla geliyor.

BTC

Grafiğe bakıldığında, 14 günlük 56,7 RSI’daki bu tavan son 24 saatte kırıldı ve yeni bir boğa akışına yol açtı.

Bu hareket aynı zamanda 10 günlük ve 25 günlük hareketli ortalamaların nihayet kesiştiği ve her iki momentum göstergesinin de yükseliş trendinde hareket ettiği bir dönemde geliyor.

Bu yazı yazarken, RSI, tarihsel olarak bir direnç noktası olan 62’de izliyor ve bu tarihin tekrar etmesi durumunda, bugünün kazanımlarının gevşemeye başladığını görebiliriz.

Ethereum

Dün olduğu gibi, Ethereum (ETH), yükseliş hissiyatı kaldığı için bir kez daha 1.600 doların üzerinde işlem gördü.

Salı günkü seansta 1.517.16 dolarlık dip seviyesinin ardından, ETH/USD 1.602.13 dolara yükseldi.

Bugünkü zirve, ETH ticaretini 11 Haziran’dan bu yana en yüksek noktasında gördü ve şimdi boğaların fiyatları 2.000 dolara yaklaştırmaya hazır göründüğü için geliyor.

ETH

14 günlük RSI izlemesi 68,35 ile fiyat gücü şu anda aşırı satın alınmış gibi göründüğü için bu zorlayıcı olabilir.

Genel olarak, bu 4 Nisan’dan bu yana endeks için en yüksek okuma ve bu tavan kırılmadıkça 2.000 dolara doğru hareket şimdilik beklemede olacak.

Ufukta 1.645 dolarlık kilit bir direnç var ve fiyatlar bu noktayı geçemezse, ayılar yeniden giriş yapabilir.

Bitcoin Ve Ethereum’da Son Durum Nedir? Boğa Baskısı Artıyor!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
⏰ Size Özel Son Dakika Haberleriyle Hiçbir Önemli Gelişmeyi ve Kripto Para Fırsatlarını Kaçırmamak İçin Telegram Kanalımıza Katılın!
bitcosar telegram