Bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Bitcoin’de Gerçekleşmesi Beklenen İdeal Senaryo! Ünlü Analist Açıkladı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü kripto analisti Benjamin Cowen, Bitcoin için gelecekteki oluşacak ideal bir senaryoyu açıkladı.

YouTube’da paylaştığı yeni bir videoda Cowen, Bitcoin için ideal senaryonun BTC’nin 20 haftalık basit hareketli ortalamayı (SMA) kırmak yerine ilk denemesinde destek olarak düşmesi ve tutması olacağını söylüyor.

1 haftalık üstel hareketli ortalama (EMA) ile birlikte 20 haftalık SMA, Cowen’in “boğa piyasası destek bandı” olarak adlandırdığı şeydir. Teknik göstergeler, yazının yazıldığı sırada yaklaşık 42.500 dolar seviyesini işaret ediyor.

Ağustos ayının başlarında, Bitcoin 40.000 doları geçtiğinde boğa piyasası destek bandını geri aldı. Cowen, tarihin BTC’nin ilk yeniden testte altına düşme eğiliminde olduğunu gösterdiğinden, Bitcoin’in boğa piyasası destek bandının üzerinde kalmasının çok önemli olduğunu söylüyor.

“İlk denemede 20 haftalık hareketli ortalamada tutunmak… İdeal senaryo olurdu. Aslında daha önce hiç olmadı…

Ne zaman boğa piyasası destek bandının üzerine çıksak, ilk girişim tutunamama eğilimi gösteriyor.”

Cowen’e göre, boğa piyasası destek bandında tutunmak Bitcoin’in yükseliş momentumunu ateşlemesinin anahtarı olsa da, BTC’nin daha da düşmesi durumunda hala 64.000 doları mevcut piyasa döngüsünün zirvesi olarak görmediğini söylüyor.

Ancak popüler analist, Bitcoin için boğa piyasasının bittiğini kabul etmeye zorlayacak bir şey olduğunu söylüyor.

“Bana göre 64.000 doların piyasa döngüsünün zirvesi olmasına ne sebep olur? Eğer 15.000 dolar seviyesine geri dönersek veya bazı ayılar 10.000 dolardan daha azını ararsa, bu seviyelere geri dönersek, sonra orada takılırsak ve sadece uzun bir birikim aşamasına girersek, o zaman evet, geriye dönüp baktığımızda 64.000 dolar tepe noktası oldu diyebilirim. Öte yandan, piyasada başka bir durgunluk yaşayabileceğimizi düşünürsem, ancak tam olarak aşağı seviyelere geri dönmediğimiz sürece (yaklaşık 15.000 dolar), o zaman bu hala aynı piyasa döngüsünün bir parçası. Bir sonraki yarılanmadan hala birkaç yıl uzaktayız. Bana kalırsa bolca zamanımız var, zamandan başka hiçbir şeyimiz yok.”

Bitcoin’de Gerçekleşmesi Beklenen İdeal Senaryo! Ünlü Analist Açıkladı!