Kripto Para Grafik Analizi Nasıl Yapılır?
Kripto Para Grafik Analizi Nasıl Yapılır?

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Kripto Para Grafik Analizi Nasıl Yapılır?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu nedenle öncelikle grafik okumayla işe başlamak gerekir. Yatırım için seçilen kripto para ile ilgili grafik analiz çeşitleri ikiye ayrılır.

 • Kripto piyasası temel analizi
 • Kripto piyasası teknik analizi

Temel Analiz mevcut Bitcoin, Litecoin, Ripple, Dash, Zcash, Ethereum, IOATA gibi kripto para cinslerinin yıllık, aylık, günlük karşılaştırmalı yükselişlerini inceler. İşlem hacimleri hakkında bilgi verir.

Kripto Para Grafikleri nasıl okunur?

Grafiklerde bir yatay bir de dikey sütun bulunur. Bezen yatay çizgilerde dönemsel ve hatta saatlik dağılımları inceleyerek teknik analiz yapılmadan önce genel durum değerlendirmesi sağlar. Bu nedenle herkes temel analizle başlar. Parite değeri genellikle sabit kalan dolar üzerinden değerlendirilir. Böylece sabit kurlar ile yıllık kazanç tablosu kolaylıkla incelenebilir. Peki o halde kripto para grafik analizi nasıl yapılır ve hangi ölçütler kullanılır? Grafiklerden neler öğreniriz?

 • Günlük,aylık,yıllık işlem hacmi nedir?
 • En yüksek ve en düşük kripto değerleri nelerdir?
 • Kripto fiyatları yükselişte mi yoksa düşme eğiliminde mi?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Kripto Para Grafik Analizi Nasıl Yapılır?
Kripto Para Grafik Analizi Nasıl Yapılır?

Bitcoin Grafik Analizi Nasıl Yapılır?

Tüm kripto para birimleri arasından sadece bitcoin için Bitcoin grafik analizi nasıl yapılır diye soruyorsanız maalesef yanlış yöndesiniz demektir. Bitcoin tek başına bir coindir. Bütünün içerisinde Bitcoin’i incelemeniz gerekir. Bunun için pek çok grafik yöntemi vardır.

 • Bitcoin sütun grafikleri ile günlük, aylık ve yıllık yükselişler
 • Bitcoin çubuk grafikler ile zaman içerisindeki eğilimler
 • Bitcoin pasta grafikler piyasadaki diğer kriptolarla işlem hacmi karşılaştırması
 • Bitcoin sütun çizgi grafikleri piyasa ve zaman kıyaslaması birlikte okunur.

Bitcoin kripto para grafik analizi nasıl yapılır diye sorarsanız zaman içerisinde oluşan tüm veriler bilgisayara girilerek işlenmesi ve analiziyle yapılır. Daha sonra bu grafikler karşılaştırmalı olarak incelenir. Bu karşılaştırmalar için günlük en az iki saat ayırmak gerekir ve belirli bir donanıma sahip olmak şarttır.

Kripto Para Grafik Okuma Eğitimi Var mı?

 

Grafik okuma aslında okullarda matematik dersinde işlenen temel matematik bilgilerinin görsel şemalarıdır. Üniversitelerin Ekonomi, İdari ve İktisadi Bilimler Fakülteleri bölümlerinden İşletme, İktisat ve İstatistik gibi bölümlerinden grafik analizi öğrenilebilir. O kadar vaktim yok  ve kısa süren kripto para grafik okuma eğitimi var mı diye sorarsanız evet birçok kaynak bulunmakta.

500’den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buradan Binance’ye yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen ücretsiz kayıt olabilir ve kazanmaya başlayabilirsiniz.

 • Borsa piyasası kitapları
 • Kripto para online hızlı kurslar
 • Açık Öğretim Fakülteleri
 • Borsacıdan özel dersler
 • Yatırım şirketleri siteleri

En hızlı kripto para grafik analizi nasıl yapılır sorusunun cevabına yukarıdaki kanallardan sizin için en uygun seçenekten ulaşabilirsiniz. Eğer belirli bir eğitim geçmişiniz var ve okumayı seviyorsanız borsa ile ilgili teknik analiz kitapları sizi oldukça geliştirecektir. Çok fazla vaktiniz yok ve çalışıyor iseniz online hızlı kurslar iyi bir çözüm olacaktır.

Binance Türkiye açıldı, artık banka hesabımızdan doğrudan TL yatırıp, TL çekebilir ve TL ile kripto para al-sat yapabiliriz. Buradan Binance Türkiye’ye yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen ücretsiz kayıt olabilir ve kazanmaya başlayabilirsiniz.

Kripto Para Grafik Programları Nelerdir?

Birçok yatırım sektöründe hizmet veren firmalar kendilerine ait grafik programlarına sahiptir. Bunların çoğunu kullanıcıları ile paylaşır ve bir kısmını ise kendilerine saklarlar. Kripto para grafik analizleri programlarına ilişkin örnek liste paylaşalım.

 • BNB/USDT
 • Crypto Tripple RSI
 • Cross Currency Pair
 • Libra Formation for BTC
 • Ichimoku Crypto

Mevcut çalıştığınız banka veya yatırım şirketleri de ücretsiz olarak bazı programlar sunmaktadır.  Bu analiz yöntemlerini yanlış kullanmak yanlış okumalara da neden olur. Bu nedenle teknik eğitime sahip olmak gerektiğini unutmayın. Kripto para grafik analizi nasıl yapılır yazısının devamı önümüzdeki hafta eklenecektir.

Kripto Para Grafik Analizi Nasıl Yapılır?

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!