Bitcoin’in Rekor Kırması İçin Gerekli Olan 3 Faktör!

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin’in fiyatı, yılın başından bu yana yüzde 60’tan fazla arttı. Yine de, Nisandaki zirvesinden bu yana neredeyse yüzde 30 geriledi. Yıl sonuna sadece birkaç ay kala, dijital varlığın fiyatı hakkında tahminler açıklanmaya devam ediyor.

ABD’den Bitcoin ETF Onayı

Belki de geçtiğimiz yıl içinde kripto para birimi alanında en çok tartışılan konulardan biri, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (yakında) Bitcoin performansını izleyen bir borsada işlem gören fonu onaylayıp onaylayamayacağıdır.

Gerçekten olursa, iyi düzenlenmiş bir Bitcoin ETF aracılığıyla varlığa sahip olacakları için birçok geleneksel finansal yatırımcı ve kurum arasında birincil kripto para birimini meşrulaştıracaktır. Bu nedenle, böyle bir olayın sonuçları, gerçekten de lider kripto para birimi için önemli bir fiyat artışına yol açabilir.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, SEC, Washington DC’deki Binası

Büyük Kabul Görme

Kabul görme, bu yıl için bir başka önemli kelimedir. PlanB, ülke Eylül ayında bunu yapan ilk ülke olduğunda tarih yazdığı için El Salvador’un Bitcoin’i yasallaştırmasına değindi.

Şimdiye kadar, BTC kullanımı, en azından El Salvador başkanı Nayib Bukele’ye göre hızla artıyor. Bu nedenle, S2F yaratıcısı, başka bir ülkenin bu örneği takip etmesi durumunda kripto para biriminin fiyatını artırabileceğini belirtti.

Çin’den U dönüşü

Bu şu anda en hayal edilemez senaryo gibi görünüyor. Çin, neredeyse var olduğu sürece kripto para birimi alanına karşı olmuştur.

Madenciler, başka bölgeler aramak zorunda kaldılar. Çok sayıda merkezi kripto para birimi borsası, Çinli kullanıcılar için hizmetleri durdurmak zorunda kaldı.

Sonuç olarak, Çin’in U dönüşü yapma şansı yok denecek kadar az görünüyor. Ancak buna gerek olmayabilir. Nominal GSYİH açısından dünyanın en büyük ülkesi olan ABD, piyasalar üzerinde olumlu bir etkisi olan aynı yoldan gitmeyeceğini zaten söyledi.

Tarih Ne Diyor

Bitcoin şu anda 50.000 doların altında. Aralık sonunda 100.000 dolara ulaşacaksa, değerinin yüzde 100’den fazla artması gerektiği anlamına gelir. Üç aydan az bir süre kaldığı gerçeği göz önüne alındığında, kulağa zorlu bir yolculuk gibi geliyor.

Yine de tarih, lider kripto para biriminin bu kadar etkileyici artışlar yapabildiğini göstermiştir. Tam bir yıl önce, 10.500 dolardan işlem görüyordu. Bununla birlikte, 2020’nin sonunda büyük bir düşüş yaşadı ve yılı 29.000 dolarda tamamladı. Yüzde açısından bakıldığında, bu aynı zaman diliminde yüzde 175’lik bir artışa denk gelmektedir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!