Bitcoin

Bloomberg Stratejist’i, Bitcoin’in Daha Çok Yükselmesini Sağlayacak Sebebi Açıkladı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bloomberg’in önde gelen emtia stratejisti Mike McGlone, bu yılın hem Bitcoin‘in hem de altının büyümesini hızlandırabilecek bir yıl olduğuna inanıyor.

“Bu Sene, Değer Deposu Varlıklarını Arttırabilir”

Mike McGlone, yakın gelecekte değer deposu varlıklarının olası bir yükselişi için bir fırsatla ilgili görüşlerini 4 Şubat’ta Twitter’da paylaştı. Sadece Bitcoin’den değil altından da bahsetti.

Popüler stratejist, borsalardaki mevcut düşüşün Federal Rezerv’in (Fed) faiz oranları yükseltmesini engelleyebileceğini ve aynı zamanda yatırımcıların, güvenli liman varlıkları olan Bitcoin ve altının büyümesini destekleyebileceğini düşünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Stratejist, bu olasılığın kişinin portföyünü çeşitlendirmek için bir temel fırsat olduğuna inanıyor.

Ancak bununla birlikte, hem Goldman Sachs‘in hem de Bank of America’nın analistleri, borsalarda bu yıl gerçekleşen düşüşle birlikte, Fed’in Mart ayındaki faiz oranlarını artırma planını da durdurmasının muhtemel olmadığına inanıyor.

Bitcoin ve Ethereum Henüz Benimsenemedi!

Yaklaşık bir hafta önce, Bloomberg’in önde gelen emtia stratejisti, Twitter üzerinden yazdığı yazıda, en büyük iki kripto para birimi olan Bitcoin ve Ethereum’un hala benimsenmesinin tamamlanmadığını belirtti.

McGlone, arz-talep dinamikleri sayesinde bu varlıkların yükselmeye devam etmelerini beklediğini tweet’ledi ve yalnızca gerçekleşebilecek bir siyah kuğu olayının da daha fazla değer kazanmalarını engelleyebileceğini belirtti.

Bu yazının yazıldığı sırada Bitcoin, Ethereum‘un 3.000 dolara tekrardan erişmesiyle birlikte 41.500 dolar seviyesine yükseldi.

Bloomberg Stratejist’i, Bitcoin’in Daha Çok Yükselmesini Sağlayacak Sebebi Açıkladı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.