Bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Bu 9 Şirket Ödemelerde Bitcoin Kabul Ediyor! Siz de Bu Özelliği Kullanabilirsiniz!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geleneksel kuruluşlar, kripto para birimlerinin şu anki yaşamımızda kullanılmasının zor olduğu konusunda ısrar etmeye devam ederken, birçok büyük isim uzun zamandır onları ödeme aracı olarak kabul ediyor.

CBS haberlerinden biri bu konu için, “Kripto harcamak kolay değil” dedi. Bu söylem beş yıl önce doğru olabilirdi, ancak 2022’de birçok ulusal zincir mağaza Bitcoin’i halihazırda zaten kabul ediyor.

Kripto Para Ödemeleri Altyapısı Hazır!

CBS Sunday Morning News makalesinden alınan paragraf, insanların her gün satın aldığı şeyleri farklı ödeme yöntemleriyle satın almak için Bitcoin’i kullanmanın bir tür büyük güçlük olduğu izlenimini veriyor:

“Şimdilik, harcamakta gerçekten zorlanacaksınız! Bir evcil hayvan dükkanına, bir içki dükkanına veya bir sosisli arabasına gidin ve kripto para birimiyle bir şey satın almak çok zor olacak. Bitcoin’i doğrudan kabul eden birkaç mağazadan biri New York’taki PJ Bernstein Deli’dir.”

Ancak Bitcoin ile ödeme yapmak, Apple Pay veya kredi kartınızı kullanmak kadar kolay bir durum haline gelebilir. Bazı büyük perakende zincirleri ve çevrimiçi yatırımcılar, 2022’de zaten ödeme için Bitcoin’i kabul ediyor.

Dokuz S&P500 şirketi veya yan kuruluşu müşterilerinden ödeme yapmak için Bitcoin kabul ediyor. Çeşitli fintech ortaklarıyla çalışarak satış noktasında çok basit veya tamamen sorunsuz entegrasyon sağlamış durumdalar.

İşte 2022’de Bitcoin İle Ödeme Kabul Eden 9 Şirket

Starbucks müşterileri, Mart 2020’den beri Starbucks mobil uygulamasına kripto para yükleyerek kahvelerini Bitcoin ile satın alabiliyorlar. Kahve zinciri, sahibi şirket tarafından geliştirilen bir dijital varlık saklama ve borsası olan ”Bakkt” tarafından işletilen bir platform kullanarak BTC kabul ediyor.

Bir diğer şirket ise Microsoft oluyor. Washington yazılım devi Redmond, Xbox Live, diğer Microsoft oyunları, Windows uygulamaları ve diğer dijital ekstralar için ödeme için Bitcoin’i de kabul ediyor. Ve bunu 2014’ten beri bu şekilde ilerletiyor.

Whole Foods (Amazon, Inc.), 2019’da marketler için lider kripto para birimiyle ödemeyi kabul etmeye başladı. Bu, 2019’da Crate and Barrel ve Nordstrom’un kripto para kabul etmeye başlamasıyla eş zamanlı gerçekleşti.

Telekom şirketi AT&T, büyük bir cep telefonu şebekesi taşıyıcısı, kablolu televizyon ve yüksek hızlı İnternet sağlayıcısı, BitPay ile ortaklaşa 2019 yılında BTC’yi ödemeler için kabul etmeye başlamıştı ve hala da devam ediyor.

2014’te Overstock, Bitcoin’i kabul eden dünyanın ilk büyük perakende şirketi oldu. Yalnızca çevrimiçi teknoloji meraklılarının zihninde değeri olan hayali internet parasını memnuniyetle kabul edeceğini ve çok gerçek, yüksek düzeyde göndereceğini açıklayarak dünyayı gerçekten şok etmişti. Fakat ne kadar öngörülü olduğunu çoğumuz ancak bu zaman diliminde fark edebiliyoruz.

2019’dan itibaren Home Depot, Flexa tarafından desteklenen ödemeler için Bitcoin kabul etmeye başladı. Örneğin bir inşaatçı, esasen bir ev inşa etmek için gerekli tüm malzemeleri ve araçları, lider kripto para birimini kullanarak Dow Jones şirketinden satın alabilir.

PayPal; Nisan 2021’de, çeşitli yatırımcılara PayPal protokolünü kullanarak ödeme yaparken alışveriş için Bitcoin kullanabileceklerini bildirdi.

Twitch platformundaki insanlar; Bitcoin, Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH) kullanarak yayıncıları desteklemek için bağışta bulunabilir. Bazı yayıncılar da şaşırtıcı bir şekilde, Twitch’te yalnızca kripto para bağışlarından ortalama gelirli çoğu saygın meslekten daha fazla para kazanıyor.

Çevrimiçi ticaret şirketi Etsy, kendi bağımsız mağazalarını işleten çevrimiçi yatırımcıların ödemeler için Bitcoin kabul etmesini kolaylaştıran entegrasyonlar sunuyor.

Bu 9 Şirket Ödemelerde Bitcoin Kabul Ediyor! Siz de Bu Özelliği Kullanabilirsiniz!