Bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Apple Kurucu Ortağından Bitcoin’e Övgü: “Saf Altın Gibi!”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Apple’ın kurucu ortağı Steve Wozniak, Business Insider ile yaptığı son röportajda Bitcoin için yüceltici sözlerde bulundu ve lider kripto para birimini “saf altın matematiği” olarak nitelendirdi.

Bu açıklamasına ek olarak; uzman elektronik mühendisi ve bilgisayar programcısı olan kurucu ortak, kripto para sektörü hakkında önemli ölçüde olumsuz bir görüşe sahip. Yukarıda bahsedilen röportajda, birçok kripto para projesinin “soygun” olduğunu iddia ederek, günlük olarak yaratılan ve bir amacı olmayan çok sayıda kripto para birimine de dikkat çekti.

Wozniak; kripto para yaratıcılarının, ünlülerin onaylarıyla yatırımcıları cezbetmeye çalıştığını söylüyor:  

”Şu anda ortaya çıkan çok sayıda kripto para birimi var; herkesin yeni bir tane token yaratmasının bir yolu var ve bu varlıkların da ünlü bir yıldızı var. Görünüşe göre, en erken aşamada yani kuruş değerindeyken yatırım yapmak isteyen insanlardan bir sürü para topluyorlar.”

Aynı zamanda, Apple gibi bir projeyi önceden tespit etmek zor olduğu için yatırımcıları başlangıç ​​kurucularına iyimser yaklaşmaya çağırdı:

”Onlar başka bir Apple olabilir ve henüz göremiyorsunuz. Bunu bir elektronik tabloda hesaplamanın bir yolu yok.”

Ek olarak Wozniak, Forbes Mexico ile yaptığı son röportajda Bitcoin’i “en şaşırtıcı matematik mucizesi” olarak da nitelendirdi.

Ancak Ekim ayında hükümetlerin Bitcoin’i yasaklayacağını düşündüğünü de belirtmeden geçmedi:

”Sorun şu ki, hükümetler asla kontrolden çıkmasına izin vermeyecek. Her şeyin kripto ile yapıldığı bir noktaya gelinirse ve gözlem, vergilendirme için hükümetlerden onay almadığını da göz önünde bulundurursak çoğu hükümet buna müsaade etmeyecek…”

Apple Kurucu Ortağından Bitcoin’e Övgü: “Saf Altın Gibi!”