Bu Düzeltme Beklenenden Büyük Olacak! Ünlü Analist Yorumladı!

Düzeltme
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü kripto para analisti, Bitcoin ve Ethereum’un derin bir düzeltme için hazır olduğuna inandığı için altcoin pozisyonlarından çekildiğini söyledi.

Twitter’da 165.600 takipçiye sahip olan Smart Contracter takma adlı ünlü analist, Bitcoin’in (BTC) 40.000 doların altına, Ethereum’un (ETH) 3.000 doların altına düşebileceğini söyledi.

“Ne kadar boğa görünebileceklerini düşünmeme rağmen, birçok alt pozisyonumdan kar elde ettim. BTC ve ETH’nin daha derin C dalgaları oluşturmak üzere olduğunu düşünüyorum, her ikisinin de Temmuz ayının en düşük seviyelerinden elde ettikleri 5 dalga artışını düzelterek sırasıyla 36.000 ve 2.600 dolara düşüş her şeyi etkileyecek.”

Kaynak: Smart Contracter/Twitter
Kaynak: Smart Contracter/Twitter

Ünlü Analist, dalgalar halinde tezahür etme eğiliminde olan piyasa katılımcılarının psikolojisini takip ederek gelecekteki fiyat hareketini tahmin eden teknik bir analiz yaklaşımı olan Elliott Wave teorisini kullanıyor. Teoriye göre, bir varlık bir yükseliş trendinde beş dalgalı bir döngüyü tamamladıktan sonra önemli bir düşüş (ABC dalgası) geçirir.

Son zamanlarda Smart Contracter, olası ralliler için Solana (SOL) ve Ethereum rakibi Avalanche’a (AVAXbaktığını söyledi. Radarındaki diğer altcoin’ler, sentetik varlıkların ticaretine güç veren bir kripto para birimi olan Synthetix (SNX) ve stabilcoin merkezi olmayan borsa Curve Finance’in yönetişim token’ı olan Curve (CRV).

Smart Contracter, Bitcoin üzerinde kısa vadeli düzeltme beklerken, diğer kripto analisti Michaël van de Poppe, BTC’nin kilit destek seviyesini 47.000 doların üzerinde tuttuktan sonra 50.000 dolara doğru bir ralli başlatmanın eşiğinde olduğuna inanıyor.

“Bitcoin için hala oldukça iyi.”

Kaynak: Van de Poppe/Twitter

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!