Cardano CEO’su, Yaklaşmakta Olan Harika Projeyi Açıkladı!

Cardano
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cardano (ADA) yaratıcısı Charles Hoskinson, gelişmiş ve gelişmekte olan dünya arasındaki uçurumu daraltma potansiyeline sahip yaklaşan bir projeyi açıkladı.

Hoskinson, bu yıl Cardano blok zincirinde Afrika odaklı bir eşler arası kredilendirme projesinin başlatılacağını söyledi.

“Bu yıl yapacağımız ufukta gerçekten harika olduğunu düşündüğüm bir başka şey de, sonunda Afrika’ya eşler arası kredi verebilmemiz…

Tamamen eşler arası yapılan Cardano’daki bir stabilcoin ile Kenya’da blok zinciri tabanlı bir kimliğe tek başımıza gösterebileceğiz.”

Cardano CEO’suna göre, piyasa değerine göre yedinci en büyük blok zincirindeki eşler arası borç verme projesi, ülkeler arasındaki gelir ve servet eşitsizliklerini azaltmaya yardımcı olacak.

“Yani bunu başarırsanız, kısa vadede milyarlarca dolar değer, gelişmiş dünyadan faiz oranlarının daha yüksek olduğu gelişmekte olan dünyaya gidecek…

Bu beni çok heyecanlandırıyor çünkü bu, açığı kapatmamıza ve o tek küresel ekonomiyi yaratmamıza yardımcı oluyor. Zenginlerin ve yoksulların iki ekonomisinin aksine.”

Hoskinson ayrıca blok zincirlerinin güvenilmez doğasının, teknolojinin dünyaya en büyük katkılarından biri olduğunu söylüyor.

“Bu kapsayıcı sorumluluk kavramı, birinin size söylediği bir şeyi doğrulama yeteneğinizdir.

Hayatta, üçüncü taraf bir kuruma gerçekten güvendiğinizi öğrendiğiniz, kimlik bilgisinden oy kullanmaya ve paraya kadar o kadar çok şey var ki, bunu gerçekten doğrulayamazsınız…

Bitcoin harika bir örnek. Muhasebe için kapsayıcı sorumluluğa sahip olduğunuz Ethereum, Cardano veya bu kripto para birimlerinden herhangi biri. Sana bir Bitcoin gönderirsem, bana güvenmezsin. Bir düğümünüz var. Kontrol edebilir ve var olduğunu ve çifte harcanmadığını doğrulayabilirsiniz. Dolayısıyla buna kapsayıcı bir hesap verebilir sistem deniyor.”

Cardano yaratıcısına göre, blok zinciri teknolojisinin kullanım durumları artık ödemelerin ötesine geçiyor.

“Toplum olarak geri adım atmaya ve kapsayıcı hesap verebilirliği başka ne koruyabilir gibi sorular sormaya başlıyoruz. Tedarik zincirleri olsun; gıda organik mi değil mi? Güvenli mi değil mi? İçtiğim su güvenli mi değil mi? Bu tür şeyler. Tıbbi bilgiler, kimlik bilgileri, oylama bilgileri, elinizde ne varsa. Arazinin mülkiyet hakkının gerçekten size ait olduğunu nasıl bilebilirim? Bu tür şeyler.”

1
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!