Cardano Güncellemesinden Sonra İlk NFT’ler Basıldı!

Cardano
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yazılım geliştiricisi Kevin Hammond, akıllı sözleşmelerin yayınlanmasından sonra basılan Cardano tabanlı 3 NFT gösterdi.

Cardano’nun (ADA) mimarisinde kullanılan Haskell programlama dilinde uzman olan Mr. Hammond, yeni bir araçla oluşturulan, değiştirilemez token’lardan (NFT) 3 tanesini sergiledi.

Cardano’da (ADA) “programlı para basma”

Bay Hammond’a göre, Plutus komut dosyası token fabrikası aracılığıyla Cardano’da (ADA) ilk takas edilemeyen token’lar (NFT) grubu piyasaya sürüldü.

Yeni basılan token’ları görüntülemek için Bay Hammond, Cardano’daki (ADA) ilgili adresin bağlantısını paylaştı.

Cardanoscan gezginine göre, 4,13 ADA’nın yanı sıra, yukarıda belirtilen adres “Kevin”, “Charles” ve “Tim” olarak adlandırılan üç NFT’ye sahip.

Bu token’lar Cardano’da 6236229, 6236236, 6236248 bloklarında, yani akıllı sözleşmeler işlevselliğinin etkinleştirilmesinden hemen sonra basıldı.

Cardano’daki (ADA) NFT’ler hakkında özel olan nedir?

Cardano’nun Plutus’u, Haskell’e benzer bir betik programlama dilidir: Haskell derleyici eklentisi, Plutus Core betikleri oluşturur.
Cardano şimdiden bazı NFT merkezli girişimlere tanık oldu.

Daha önce belirtildiği gibi Cardano (ADA), NFTA’lar (değişmeyen takdir token’ları) kavramına öncülük ediyor. Bu token’lar, CIP 721 Meta Veri Standardına göre basılmıştır, yani ADA’ya benzerler.

Dün Cardano (ADA), ana ağda akıllı sözleşmeler işlevini etkinleştirdi. Böylelikle platform, merkezi olmayan uygulamalar ve merkezi olmayan finansal protokoller için uygun hale gelmiş oldu.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!