Cardano

Cardano Güncellemesinden Sonra İlk NFT’ler Basıldı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yazılım geliştiricisi Kevin Hammond, akıllı sözleşmelerin yayınlanmasından sonra basılan Cardano tabanlı 3 NFT gösterdi.

Cardano’nun (ADA) mimarisinde kullanılan Haskell programlama dilinde uzman olan Mr. Hammond, yeni bir araçla oluşturulan, değiştirilemez token’lardan (NFT) 3 tanesini sergiledi.

Cardano’da (ADA) “programlı para basma”

Bay Hammond’a göre, Plutus komut dosyası token fabrikası aracılığıyla Cardano’da (ADA) ilk takas edilemeyen token’lar (NFT) grubu piyasaya sürüldü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Yeni basılan token’ları görüntülemek için Bay Hammond, Cardano’daki (ADA) ilgili adresin bağlantısını paylaştı.

Cardanoscan gezginine göre, 4,13 ADA’nın yanı sıra, yukarıda belirtilen adres “Kevin”, “Charles” ve “Tim” olarak adlandırılan üç NFT’ye sahip.

Bu token’lar Cardano’da 6236229, 6236236, 6236248 bloklarında, yani akıllı sözleşmeler işlevselliğinin etkinleştirilmesinden hemen sonra basıldı.

Cardano’daki (ADA) NFT’ler hakkında özel olan nedir?

Cardano’nun Plutus’u, Haskell’e benzer bir betik programlama dilidir: Haskell derleyici eklentisi, Plutus Core betikleri oluşturur.
Cardano şimdiden bazı NFT merkezli girişimlere tanık oldu.

Daha önce belirtildiği gibi Cardano (ADA), NFTA’lar (değişmeyen takdir token’ları) kavramına öncülük ediyor. Bu token’lar, CIP 721 Meta Veri Standardına göre basılmıştır, yani ADA’ya benzerler.

Dün Cardano (ADA), ana ağda akıllı sözleşmeler işlevini etkinleştirdi. Böylelikle platform, merkezi olmayan uygulamalar ve merkezi olmayan finansal protokoller için uygun hale gelmiş oldu.

Cardano Güncellemesinden Sonra İlk NFT’ler Basıldı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Yorumlar kapalı.

⏰ Size Özel Son Dakika Haberleriyle Hiçbir Önemli Gelişmeyi ve Kripto Para Fırsatlarını Kaçırmamak İçin Telegram Kanalımıza Katılın!
bitcosar telegram