Charlie Munger, Kriptoyu Yasakladığı İçin Çin’i Övdü!

Kripto
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en ünlü yatırımcılarından Charlie Munger, kripto para birimlerinin keşke hiç icat edilmemiş olmasını istediğini söyledi.

Berkshire Hathaway’in Başkan Yardımcısı Charlie Munger Cuma günü yaptığı bir konferansta, mevcut pazarın çılgınca aşırı değerlenmesi gerektiğini söyledi. Munger ayrıca, mevcut finansal ve piyasa ortamının, genel olarak, dot-com balonunun patladığı ve yatırımcıların önemli kayıplarla karşı karşıya kaldığı 2000’lerin başından daha “çılgın” olduğunu belirtti.

Sydney’deki Sohn konferansında konuşan Munger, mevcut finans çağını, sıradan şirketlerin, fonlarını hızla gelişen bir sektöre yatırmak isteyen daha fazla yatırımcıyı çekmek için gereksiz yere web teknolojilerini uyguladığı dot-com döneminden bile daha çılgın gördüğünü söyledi.

Ardından Munger, kripto para birimi endüstrisine geçti ve genel olarak kriptonun var olmamasını dilediğini ve Çin hükümetine dijital varlıkların kullanımını “yasakladığı” için övgüde bulunduğunu söyledi. Yıl ortasında ise Çin’e kripto para birimi endüstrisi baskısına atıfta bulunmuştu.

“Keşke kripto para birimleri hiç icat edilmemiş olsaydı. Ve yine Çinlilere hayranım, bence doğru kararı verdiler, bu da kriptoyu net bir şekilde yasaklamaktı.”

Berkshire’ın VC’si, İngilizce konuşan medeniyetin, teknolojinin daha da gelişmesini desteklemeye karar verirken yanlış bir dönüş yaptığını ve bir yatırımcı olarak, gelişen kripto para piyasasına katılmayacağını söyledi.

Kaynak: TradingView

Bitcoin, şu anda güçlü bir yükseliş trendinde hareket eden geleneksel finansal endekslerden büyük ölçüde daha iyi performans gösteriyor. Pandemiden sonra, S&P 500 endeksi yüzde 100’den fazla büyüme gösterirken, Bitcoin şu anda aynı süre içinde yüzde 800 karla işlem görüyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!