Çin’den Kripto Para Madencilerine Dev Operasyon

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çin Hükümeti, ülkedeki kripto para madencilerine karşı dev bir operasyon düzenledi.

Yerel kaynak olan CCTV tarafından aktarılan gelişmelere göre bu dev operasyon sırasında toplam 7 bin tane kripto para madencilik cihazına el konuldu.

Madencilere Dev Operasyon

Çin’deki kripto para madencileri günümüzdeki ağdaki toplam toplam hash oranının yüzde 66’sına hakim. Bu oran bile Çin’in kripto para sektöründe ne kadar önemli bir aktör olduğunu göstermektedir.

Çin Hükümeti ülkedeki Bitcoin madencilerini izlemeye devam ediyor. CCTV tarafından duyurulan habere göre Tangshan polisi aylar önce başlattığı bu operasyonda bölgedeki 70 binden fazla evi, 3 binden fazla esnafı, fabrikayı ve köyü taradı.

Yerel basında yer alan bilgilere göre 2018 yılının Nisan ayında başlayan bu dev operasyon kısa bir süre önce tamamlandı. Yayınlanan polis raporlarına göre bu operasyonun sonucunda toplamda 7 bin civarında kripto para madencilik cihazına el konuldu.

Tangshan polisi tarafından yapılan açıklamalarda bölgedeki kripto para madencileri cihazları günün her saati açık bıraktığı ve kaçak elektrik kullandığı ortaya çıktı. Yine bu rapordan kripto para madencilerinin ortalama bir evin elektrik giderinden 40 kat daha fazla elektrik tükettiği anlaşılmaktadır.

Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Yorumlar kapalı.