coinbox

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Coinbox.org cüzdanı artık tüm ETH, BNB, TRX ve EOS tokenlerini destekliyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Coinbox.org cüzdanı artık tüm ETH, BNB, TRX ve EOS tokenlerini destekliyor. Bu platformların her birine daha yakından bakacağız.

Ama her şeyden önce, Blockchain’in ne olduğunu ve nasıl çalıştığını öğrenelim.

Blockchain nasıl çalışır?

Kripto para haberlerini takip ediyorsanız, “Blockchain” terimine aşinasınızdır. Ancak çoğu kripto para meraklısı gibi muhtemelen anlamını tam olarak bilmiyorsunuz. Bu tamamen normal: Dünyamız, özellikle teknoloji ve kripto para dünyası sürekli değişiyor. Yani herkes her gün yeni bir şeyler öğreniyor.

Blockchain’in tanımına gelince, muhtemelen şöyle bir şey duymuşsunuzdur: “Blockchain, merkezi olmayan açık bir sistemdir”. Veya “Kripto para birimlerinin arkasındaki kayıt tutma teknolojisi”. Ama basitleştirelim: Blockchain temelde blokların zinciridir. Açıkçası tam manasıyla değil. “Blok” ve “zincir”, bu bağlamda halka açık bir veri tabanında (“zincir”) depolanan dijital bilgiler (“blok”) anlamına gelir. Başka bir deyişle, tarihte gerçekleşmiş tüm işlemlerin halka açık bir kaydıdır.

Anlık olarak Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini paylaştığımız Telegram kanalımıza buradan ücretsiz katılabilirsiniz.

Blockchain, 2016-2017’de özgün bir teknoloji seçeneği olarak ortaya çıkmaya başladı. Blockchain, alım satım işlemlerinde işletmelere maksimum güvenlik ve şeffâflık sağlar. Çünkü bu teknolojinin asıl amacı aslında iş sorunlarını çözmektir. Blockchain, şirketlerin tüm dünyadaki ortaklarıyla etkili iletişim ağları oluşturmalarına yardımcı olmak ve emlak anlaşmalarından ödeme sistemlerine kadar her şeyi desteklemek için icat edildi.

ETH, BNB, TRX ve EOS’un blok zincirleri hakkında bilgiler

Şimdi, ETH, BNB, TRX ve EOS blok zincirlerini inceleyelim. İşte onlar hakkında bazı yararlı bilgiler ve her birinde bulunan adet sayısı:

Ethereum, akıllı sözleşmeler içeren merkezi olmayan açık kaynaklı bir blok zinciridir. Ether (ETH), Ethereum platformunun yerel kripto para birimidir. Dolaşımdaki sayısı yaklaşık 112 milyon adettir ve maksimum arz sonsuzdur. Herkes Ethereum tabanlı bir token oluşturabilir. Bu platformdaki token’lar da blok zincirinde izlenir. Bunun nedeni, Ethereum token’larının, Ethereum blok zincirinde bulunan özel bir akıllı sözleşme türü olmasıdır. En iyi Ethereum belirteç protokolleri ERC-20 ve ERC-721’dir.

Yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen 500’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buradan Binance’ye ücretsiz kayıt olabilirsiniz. Ayrıca buradan kayıt olduğunuzda komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

Binance (BNB) blok zincirinin yerel kripto para birimi BNB’dir. BNB, toplam 200 milyon coin arzıyla ihraç edilmiştir. Binance Chain ve Binance Smart Chain’in çift zincirli mimarisi, kullanıcılarına tek bir blok zinciri üzerinde kendi dApp’larını oluşturma yetkisi verir. Binance Merkezi Olmayan Borsa (DEX), inanılmaz derecede hızlı işlem performansı nedeniyle kullanıcılar içinde büyük bir avantajdır. Binance Chain, BEP-2, BEP-8 ve BEP-20 token protokollerini kullanır.

TRON, kullanıcıların aracılar olmadan paylaşabilecekleri dApp’ler (merkezi olmayan uygulamalar) oluşturmak ve barındırmak için basitleştirilmiş mekanizmalara sahip merkezi olmayan bir ekosistem dağıtmak için tasarlanmış açık kaynaklı bir blok zinciri protokolüdür. Aynı zamanda, ağda içerik yayınlamak veya satmak için projenin yerel kripto para biriminde – Tronix (TRX) ve platformun kendisi blok zincirlerini ve diğer projelerin akıllı sözleşmelerini desteklemektedir.

Bu protokol, kullanıcılarına TRON sistemindeki tüm dApp’lerin temelini oluşturan yüksek kullanılabilirlik ve yüksek verimli bilgi işlem (HTC) desteği sunar. TRON platformunda kullanılan token protokolleri TRC10 ve TRC20’dir.

EOS, herkese açık ve özel blok zincirleri, akıllı sözleşmeler, işlem imzaları ve blok zincirinin kendisiyle etkileşim oluşturmak için kitaplıklar ve yardımcı programlar içeren, EOS kripto para birimine dayalı bir blok zinciri protokolüdür. EOS.IO açık kaynaklıdır ve MIT lisansı altında lisanslanmıştır. EOS.IO platformu, işlem ücreti olmadan çalışır, akıllı sözleşmeleri kullanma yeteneğine sahiptir ve temeline göre oluşturulan sistemler ölçeklenebilir ve böylece verimlerini yüzlerce kez artırabilir (her saniye milyonlarca işlem). EOSIO belirteç protokolü sürekli olarak güncellenmektedir ve farklı sürümlere sahiptir.

CoinBox.org cüzdanının sağladığı avantajlar

Coinbox.org, bu blok zincirlerinin tüm tokenlerini entegre ederek, dijital varlıklara yatırım yapmakla ilgilenen herkes için 5000’den fazla kripto para ve tokenı kullanıma sunuyor. Bu Coinbox.org kullanıcıları için eşsiz bir fırsat. Sisteme entegre tüm ETH, BNB, TRX ve EOS blok zincirleri ile Coinbox.org kullanıcıları, ilgili kripto para birimlerini satın alırken, satarken ve saklarken avantajlı olurlar.

Eğer güvenlik açısından kripto paralarınızı borsa cüzdanlarında tutmak istemiyorsanız buradan Coinbox.org üzerinden kendinize özel kripto para cüzdan hesabı açarak borsalardan bağımsız olarak kripto paralarınızı saklayabilirsiniz. Ayrıca bu cüzdanınız üzerinden kripto para satın alabilir ve dilediğiniz zaman bu kripto paraları bu cüzdan üzerinden satabilirsiniz.

Coinbox.org kripto para cüzdanının Android ve iPhone için mobil uygulamalarını hemen indirin.


Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazı, sponsorlu bir tanıtım yazısıdır. Burada yazılanlar yatırım tavsiyesi değildir ve yatırım tavsiyesi olarak düşünülmemelidir. BİTCOŞAR’ın bu sayfadaki ürün veya hizmetle bir ilişkisi yoktur. BİTCOŞAR, bu sayfadaki ürün veya hizmetten doğacak riskler karşısında sorumlu tutulamaz.

Coinbox.org cüzdanı artık tüm ETH, BNB, TRX ve EOS tokenlerini destekliyor!

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!