Bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

SON DAKİKA: Bitcoin Rekora Koşuyor! 67 Bin Dolara Ulaştı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin, yedi ay içinde ilk kez yeni bir fiyat zirvesi kaydetti.

Lider kripto para birimi olan Bitcoin, Türkiye saati ile 17:52’de Binance borsasında 67.000 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Screenshot 2 5
Görsel: TradingView

Yeni rekor, ProShares’in 19 Ekim’de ilk Bitcoin vadeli işlem borsa yatırım fonunu başarıyla başlatmasından sonra geldi. Daha önce bildirildiği üzere, ilk çıkış tarihinde New York Menkul Kıymetler Borsasında en çok işlem gören ikinci ETF oldu.

Bitcoin fiyatı, ETF’nin New York Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görmeye başlamasından kısa bir süre sonra günlük en düşük seviyelere yaklaştı, ancak daha sonra boğalar devreye girdi ve ertesi gün en büyük kripto para birimini başka bir zirveye ulaştırdı.

Kripto para biriminin önceki 64.804 dolarlık fiyat zirvesi, Coinbase’in doğrudan bir listeleme yoluyla Nasdaq’ta halka açıldığı gün olan 14 Nisan’da gerçekleşmişti.

Kriptonun tüm zamanların en yüksek seviyesini güncellemesi 189 gün sürdü ve birkaç acı verici düzeltmeye maruz kaldı.

Bitcoin, Haziran ayında 28.000 dolar seviyesinin altına düştüğünden bu yana yaklaşık yüzde 125 arttı.

SON DAKİKA: Bitcoin Rekora Koşuyor! 67 Bin Dolara Ulaştı!