Bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

  1. Haberler
  2. HABER
  3. El Salvador Bitcoin Destekli Tahvili Yakın Zamanda Çıkarabilir!

El Salvador Bitcoin Destekli Tahvili Yakın Zamanda Çıkarabilir!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

11 Mart Cuma günü, El Salvador’un maliye bakanı Alejandro Zelaya yerel medyada ülkenin Bitcoin destekli tahvilini piyasaya sürmek için en iyi zamanı belirlemeye çalıştıklarını söyledi.

El Salvador TV programı “Frente a Frente”de konuşan maliye bakanı, projenin Orta Amerika ülkesinde 15 Mart ile 20 Mart arasında gerçekleşebileceğini öne sürdü.

Zelaya, şu şekilde açıklama yaptı:

“Hala bazı detayları gözden geçirip, bitiriyoruz, neredeyse hepsi hazır. Aynı zamanda bu bir zamanlama meselesidir. O kadar basit değil… Bu, piyasayı izlemekle ilgili bir zamanlama meselesi, 15-20 Mart arası zamanlamanın yeterli olduğunu düşünüyoruz.”

Mali piyasaları ve onları etkileyen mevcut jeopolitik durumu da gözden geçiren maliye bakanı, Bitcoin destekli tahvili başlatmak için kabul edilebilir bir an bulmanın çok zor olduğunu kabul etti. Rusya-Ukrayna savaşına değinen Zelaya, bundan birkaç ay önce kimsenin bunu beklemediğini ve bu nedenle zamanlamanın asla basit olmadığını belirtti.

Ve sözlerine şu şekilde devam etti:

“Uluslararası bağlamda hala izlemeye devam etmemiz gereken birçok şey var ve ihmal bu yönlerden biri.”

Başkan Bukele Tahvilini Kasım Ayında Açıklamıştı!

El Salvador Başkanı Nayib Bukele, Bitcoin tahvilini ilk olarak Kasım ayında açıklayarak toplanan 1 milyar doların yarısının enerji ve Bitcoin madenciliği altyapısı oluşturmaya, diğer yarısının da El Salvador’un kripto hazinesini artırmaya harcanacağını söyledi.

Özellikle, ek kripto para birimlerinin satın alınmasına ve yakındaki bir yanardağdan gelen jeotermal enerjiyi, dijital varlık “madeni yapmak” için kullanacak planlı bir metropol olan “Bitcoin City” adlı projenin inşasına doğru giden süreç için yakında hazır verilecek.

El Salvador Bitcoin Destekli Tahvili Yakın Zamanda Çıkarabilir!
Yorum Yap
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!