Ethereum Balinaları, Bu 3 DeFi Altcoin’ini Satın Alıyor!

DeFi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Balina cüzdanlarını izleyen bir platform olan WhaleStats, en zengin Ethereum (ETH) balinalarının üç merkezi olmayan finans (DeFi) varlığı biriktirdiğini ortaya koydu.

Whalestats’tan elde edilen veriler, 1000 ETH balinasının, merkezi olmayan borsa (DEX) SushiSwap’ın yönetişim token’ı olan SUSHI satın aldığını gösteriyor.

Balina izleme platformu, geçtiğimiz hafta boyunca, ETH balinaları tarafından satın alınan, en iyi kripto paralar listesinde dördüncü sırada yer almasına neden olan ortalama 3.499 SUSHI yani 32.868 dolarlık alım yaptığını ortaya koydu.

Toplamda 3,5 milyar dolar değerindeki kripto varlıkları ile dünyanın en zengin ikinci ETH balinası, üç ayrı işlemde 17,56 milyar dolar değerinde 1,83 milyon SUSHI satın aldı.

Balinalar ayrıca yerel borç verme ve ödünç alma protokolü Aave’ye de ilgi gösteriyor ve aynı zaman diliminde ortalama 21.314 dolar değerinde 78 AAVE satın aldı ve bu sayede AAVE listede yedinci sıraya yerleşti.

Ethereum balinaları, Uniswap (UNI) varlıklarını da artırmaya devam ediyor. WhaleStats, büyük kripto yatırımcılarının son yedi gün içinde 11.972 dolar değerinde ortalama 678 UNI token’ı satın aldığını gösteriyor.

Lider akıllı sözleşme platformunun kendisi, aynı zaman diliminde ortalama 1,84 milyon dolar değerinde ETH satın alma miktarıyla en büyük Ethereum balinaları arasında en çok satın alınan altcoin olmaya devam ediyor.

İkinci ve üçüncü sırayı ise stabilcoin olan Tether (USDT) ve USD Coin (USDC) alıyor.

Ethereum ölçeklendirme çözümü Polygon (MATIC) beş numaraya düştü ve ardından blok zinciri tabanlı oyun ekosistemi The Sandbox (SAND) yer alıyor. Bir diğer stabilcoin olan Gemini Dollar (GUSD) sekizinci sırayı alırken, merkezi olmayan oracle ağı Chainlink (LINK) dokuzuncu sırada yer alıyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!