Altcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Uzman Analist Bitcoin, Ethereum ve 4 Altcoin Analizi Yaptı! Dibe Ulaşıldı Mı?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Popüler bir analist, piyasalar haftayı olumlu bir notla bitirmeye çalışırken altı kripto varlığının fiyat hedeflerini belirlemek için grafiklerini inceledi.

Anonim kripto analisti Altcoin Sherpa, Twitter takipçilerine, dört saatlik mumlarda Bitcoin (BTC) için 200 günlük üstel hareketli ortalamaya (EMA) baktığını belirtti. Ayrıca kısa vadeli oluşabilecek en yüksek ve en düşük fiyat hareketlerini incelediğini belirtti.

Kripto analisti, Bitcoin’in kısa vadeli bir aralık oluşturmayı başarmasına rağmen, ayı piyasasının BTC için hala bir dip oluşturmadığını düşündüğünü söyledi.

“Bence şu anda 21.600 dolar ve 22.000 dolar aralığına bakıldığımızda aralığın zirvesi bu noktada mantıklı görünmektedir. Bunun makro dip olduğu hala şüphelidir. Ancak bu aralık satışların ve alımların çok olduğu bir bölgedir. Dört saatlik 200 EMA’nın olduğu yerde karı daha da yükseltmek en mantıklı hareket olacaktır.”

BTCUSDT
Kaynak: Altcoin Sherpa/Twitter

Bitcoin yazının yazıldığı esnada son 24 saatte yüzde 1,5 artış yaşamıştır. Ayrıca 21.200 dolardan işlem görmektedir.

Ethereum’a (ETH) geçen Altcoin Sherpa, bir sonraki büyük ralliden önce ETH’nin 850 dolara kadar düşebileceği konusunda uyarıda bulunmuştur. 1.013 dolar ile 1.283 dolar arasında bir fiyat dalgalanma bölgesi oluşturmak için 200 günlük EMA metriğini tekrar kullanmaktadır.

“ETH dört saatlik 200 EMA’da en yüksek direncine doğru gitmektedir. Ayrıca ardından en düşük seviyeye geri dönüş yaşamaktadır. Hatta yükseliş yaşamadan önce 850 dolara kadar düşebileceğini düşünüyorum. Şu anda ki fiyatın henüz bir dip olduğunu düşünmüyorum.”

ETHUSDT
Kaynak: Altcoin Sherpa/Twitter

Ethereum, gün içinde yüzde 2,33 artış yaşamıştır. Ayrıca yazının yazıldığı esnada 1333 dolardan işlem görmektedir.

Analist kurumsal düzeyde blok zinciri platformu olan Fantom (FTM) ile ilgili olarak, yüksek umutlara sahip olmadığını dile getirmiştir. Ancak FTM’nin en azından mevcut ticaret aralığının orta noktasına, yani 0,32 dolar civarına ulaşabileceğini düşünmektedir.

“Bir süredir bu kripto paraya bakmadım. Bu düşüşün 0,32 dolar civarındaki dengeye ulaştığını görmek beni şaşırtmayacaktır. Genel olarak yine de düşüş eğiliminde olduğunu düşünüyorum.”

FTMUSDT
Kaynak: Altcoin Sherpa/Twitter

Yazının yazıldığı sırada Fantom, 0,26 dolardan işlem görmektedir.

Analistin radarında olan sıradaki altcoin Solana’dır. Analist SOL’un 42 dolara kadar çıkmayı başardığı takdirde pozisyonlarından tamamen çıkmayı planladığını açıklamıştır.

“Açık pozisyonlarımın 3’te 1’ini SOL oluşturuyor. Sol’u 34 dolardan aldım. Sanırım, 42 dolar civarında aralığın zirvesini yaşayacaktır. Ayrıca o zaman çoğunlukla pozisyonlarımı kapatmış olacağım.”

SOLUSDT
Kaynak: Altcoin Sherpa/Twitter

Solana, 32 dolar aralığındaki haftalık en düşük seviyesinden güzel bir şekilde yükseliş yaşayarak şu anda 40 dolardan işlem görmektedir.

Altcoin Sherpa, zincirler arası birlikte çalışabilirlik protokolü Polkadot’a (DOT) gelince, DOT’un Nisan ayından bu yana istikrarlı bir şekilde aşağı doğru baskı yapmasına rağmen hala dipte olmadığına inanmaktadır.

“Bunun henüz bir dip olduğunu düşünmüyorum. Ancak bunu gerçek zamanlı olarak görmek her zaman gerçekten zordur. Burada birkaç hafta daha beklemeyi tercih edeceğim. Ayrıca belki de bu zaman içerisinde dip yaptığını görebilirim. O zamana kadar 5 doların geleceğini varsayıyorum.”

DOTUSDT
Kaynak: Altcoin Sherpa/Twitter

Polkadot şu anda 7 dolardan işlem görmektedir.

Analist listesinin son kripto parasını AAVE olarak belirlemiştir. Herhangi bir ralli gerçekleşmeden önce önemli bir düşüş olacağını tahmin ettiği borç verme ve ödünç alma protokolü Aave (AAVE) grafiğini detaylı olarak incelemiştir.

“Düşük zaman dilimleriyle ticaret yapıyorsanız, EMA’nın 70 dolar ortalarında iyi bir giriş olabileceğini düşünüyorum. Ayrıca dört saatlik grafikte de yükseliş görünmektedir. Ancak bir günlük veya daha yüksek zaman dilimlerinde ki grafiklerde hala düşüş yaşayacağı görünmektedir. Eğer oraya yetişmeyi başarırsa muhtemelen 100 doların altında kısa bir süreliğine giriş yapacağım.”

AAVEUSDT
Kaynak: Altcoin Sherpa/Twitter

Yazının yazıldığı esnada Aave, 91 dolardan işlem görmektedir. Ayrıca gün içinde yüzde 2’nin üzerinde bir yükseliş yaşamıştır.

Uzman Analist Bitcoin, Ethereum ve 4 Altcoin Analizi Yaptı! Dibe Ulaşıldı Mı?