FED

FED Faiz Kararını Açıkladı! İşte Detaylar!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Temmuz ayı toplantısı sonrası herkesin merakla beklediği FED faiz kararı açıklandı. Yapılan açıklamaya göre ABD Merkez Bankası (FED) politika faizini 75 baz puan artırdı. Karar FED üyelerinin oy birliğiyle gerçekleşti. Fed politika faizini 75 puan artırırken faizler yüzde 1,50 1,75 seviyesinden yüzde 2,25 2,50 seviyesine çıkmış oldu. Ayrıca son piyasa beklentileri de 75 baz puanlık artış düzeyindeydi.

Gerçekleştirilen anketler sonucunda 75 baz puan artırımı beklenmekteydi. Sonrasında gerçekleşen anketlerin sonucuna göre son zamanlarda yapılan yorumlar ve açıklanan veriler sonrasında 100 baz puan beklentileri oluşmuştu.

Geçen ay gerçekleşen 75 baz puanlık artırım sonucunda, son 23 yılın en yüksek faiz artırımı gerçekleşmişti. Bu ayla beraber gerçekleşen faiz artırımı ile bu oran daha da yukarıya taşınmıştır. Powell önceden yaptığı açıklamalarda, defalarca enflasyon oranlarını kontrol edene kadar sert kararlar almaya devam edeceklerini açıklamıştır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

FED Faiz Kararını Açıkladı! İşte Detaylar!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.