Uzman Analiste Göre Bitcoin Rallisini Başlatabilecek Durumlar! İşte Detaylar!

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TD Ameritrade’deki baş ticaret analisti, devam eden piyasa düşüşüne rağmen Bitcoin için boğa durumunu ortaya koyuyor.

Lider kripto para birimi 21.000 dolar civarında seyrederken, haftanın en yüksek seviyesi olan 24.100 dolardan geri dönerken, sektördeki uzmanlar yaklaşan fiyat hareketi konusunda temkinli davranıyor. Ancak Bloomberg’in bildirdiğine göre, yükselen işaretler varlığın fiyatının döngüsel bir dip bulduğunu gösteriyor.

Piyasada Tedbirli Bir Tutum Hakim!

Geçtiğimiz haftalardaki rahatlama rallisi, birçok kişi tarafından ayı piyasası sırasında ölü bir kedi sıçraması olarak görülüyor, çünkü hırpalanmış kripto para piyasası, FED’in bu hafta sonraki duyurusu için piyasayı desteklerken gücünü kaybetmiş görünüyor. ABD teknoloji hisseleri ile paralel olarak, Bitcoin’in performansı büyük ölçüde FED’in yaklaşan kararına bağlı olacak. 100 baz puanlık bir faiz artışı, muhtemelen kripto pazarında derin bir satışa neden olacak.

Aylar içinde kripto para piyasası değerinin yüzde 70’inden fazlasını ortadan kaldıran tarihi kargaşanın ardından uzmanlar, piyasanın yatırımcıların güvenini yeniden kazanması için biraz zamana ihtiyacı olduğuna inanıyorlardı.

TD Ameritrade’de baş ticaret analisti Shawn Cruz, Bitcoin’in sağlam toparlanmasının, yatırımcılar risk alma tutumunu yeniden benimsediğinde “risk iştahındaki” değişime bağlı olduğunu söyledi. Aksi takdirde, varlığın mevcut seviyede durgun kalması muhtemeldir.

Kripto analitik platformu Glassnode daha önce, son iki ayda aşırı kaldıraç sistemden temizlendikten sonra “gerçek dip oluşumunun devam edebileceğini” öne sürmüştü. Lider kripto para biriminin “gerçeğe uygun değerine” göre fazla veya düşük değerde olduğu dönemleri ölçen Bitcoin’in Piyasa Değerinden Gerçekleşen Değere (MVRV) göre, metrik 1,02’de oturuyor ve 19 Haziran’da kaydedilen 0,8’den hızla toparlanıyor.

Bununla birlikte, Aralık 2018’deki önceki döngüsel dipte, metrik bir noktada 0,68’e oturdu. Buna bağlı olarak da Glassnode şunları ekledi:

“Bu, daha fazla olumsuzluk anlamına gelebilir veya dip oluşturmak için konsolidasyon zamanının gerekli olduğu anlamına gelebilir. Bununla birlikte, bu ayı döngüsünde daha fazla yatırımcı desteğinin var olduğuna da işaret edebilir.”

“Kripto Piyasası Dipte”

Piyasa durumunun muhafazakar değerlendirmesinin aksine, Ninepoint Partners’ın Digital Asset Group’un genel müdürü Alex Tapscott, 19.000 dolar seviyesinin yeniden test edilmesi olasılığını dışlamamakla birlikte, dip seviyesinin zaten olduğuna inanıyor. 

Açıklamasına ise şu şekilde ekleme yaptı:

“Bitcoin için risk-ödül, büyük ölçüde yukarı doğru çarpık. Uzun vadeli yatırımcı için bu, nadir ve heyecan verici bir giriş noktasıdır.”

FTX CEO’su Sam-Bankman Fried (SBF), ünlü makro yatırımcı Raoul Paul ile daha önceki bir röportajda, piyasanın FED’in bu yıl faiz oranını yüzde 3’e yükseltmesinin potansiyel etkisini fiyatladığını söyledi. Sonuç olarak, kazanın en kötüsünün çoktan geride kaldığına inanıyordu.

Uzman Analiste Göre Bitcoin Rallisini Başlatabilecek Durumlar! İşte Detaylar!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.