Hindistan Merkez Bankası Başkan Yardımcısı, Kriptonun Yasaklanması Çağrısında Bulundu!

Kripto
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hindistan Merkez Bankası’nda Başkan Yardımcısı olarak görev alan T. Rabi Sankar, kripto paraların yasaklanması çağrısında bulundu. Kriptoyu yasallaştırma fikrini reddederek bunun “en çok istenen” seçim olduğunu iddia ediyor:

”Kripto para varlıklarının düzenlenmesi gerektiğini savunanların öne sürdüğü argümanları inceledik ve hiçbirinin de temel incelemeye dayanmadığını gördük.”

Başkan Yardımcısı, özel olarak kripto para birimleri hakkında konuşurken, bunların Ponzi planlarından daha kötü olabileceğini öne sürerek hiçbir pozitif adımda bulunmadı.

Kripto para birimlerinin sınırsız bir şekilde gelişmeye devam ettiği takdirde neler olabileceğine dair korkunç bir tahmin sundu. Sankar, bunların ülkenin finansal sistemine zarar verebileceğini düşünüyor.

Sankar, kripto para birimlerinin özel bir değeri olmamasının yanı sıra “anti-sosyal faaliyetleri” de kolaylaştırdığını aktardı.

Sankar’ın yorumları; Hindistan hükümetinin, merakla beklenen kripto para piyasası hakkında ne gibi bir adım atılması gerektiği özelinde çalışmalarına devam ederken geldi.

Hindistan’ın finans sekreteri TV Somanathan, geçtiğimiz günlerde kripto para düzenlemeleri söz konusu olduğunda, dijital varlıklara kapsamlı bir yasak getirilmesi de dahil olmak üzere tüm olasılıkların açık olduğunu söylemişti. Bundan önce de, Bitcoin ve Ethereum’un ülkede asla yasal ihale olmayacağını da açıklamıştı.

Şubat ayının başlarında, Hindistan hükümeti kripto para birimlerinden elde edilen gelirlere yüzde 30 vergi oranı uygulama planını duyurmuştu. Bazıları Hindistan hükümetinin kriptoyu yasallaştırdığını vaktinden önce varsaysa da, Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman durumun asla böyle olmadığını dile getirdi.

Hindistan ayrıca 2023’ün başlarında kart ağlarının önemini azaltabilecek kendi merkez bankası tarafından dijital para birimini piyasaya sürmeyi planlıyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!