Hindistan, Kriptoyu Ödeme Aracı Olarak Kullanan Vatandaşları Hapse Atacak!

Hindistan
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Reuters’a göre, Hindistan’da kripto para birimlerinin yasallaştırması ve düzenlemesi, yeni yasaya uymayan kişiler için, tutuklama emri olmadan tutuklama ve kefalet hakkı olmayan hapis cezasını içerecek.

Bitcoin Göndermek Hapis Suçu

Hindistan hükümeti daha önce, hükümetin ödeme aracı olarak kullanılan kripto para birimlerinin çoğunu yasaklamayı beklediğini açıkça belirtti; bu da, genel olarak ülkede bir ödeme yöntemi olarak kripto üzerinde baskı anlamına geliyor.

Daha önce kabul edilen yasa tasarısı, kripto para varlıklarının madenciliği, üretilmesi, tutulması ve ticareti ile ilgili tüm faaliyetleri genel olarak yasaklayacaktır. Kriptonun bir değer saklama aracı, takas sağlama ortamı veya bir hesap birimi olarak kullanılmasına izin verilmeyecektir.

Yukarıda belirtilen kurallara herhangi bir şekilde uyulmaması, herhangi bir emir veya bildirim olmaksızın tutuklamaya yol açacak ve katı bir yasa ihlali olarak kabul edilecektir. Tutuklanan kişilerin hapisten kurtulmak için kefalet hakları olmayacak.

Hindistan’da Kripto Ticaretinin Sonu

Hükümetin eylemlerinin, blok zinciri endüstrisinin ve teknolojisinin tanıtımı ve daha da geliştirilmesi için planlarla ilgili önceki açıklamayla çelişiyor. Avukatlar, kripto kullanımına ilişkin tam bir yasağın yanı sıra, takas edilemeyen token (NFT) piyasasının da darbe alacağını ve büyük olasılıkla ülkede çalışmayı durduracağını söylüyor.

Hükümetin planlarının açıklanmasından sonra, büyük Hintli yatırımcıların çoğunluğu, tutuklanma riski nedeniyle kripto ile ilgili tüm piyasalardan önemli bir kayıpla çıkmak zorunda kaldı.

Hindistan, tüm sektördeki en büyük dijital varlık pazarlarından biri olmaya devam ediyor. Reuters, ülkede bakiyelerinde yaklaşık 6 milyar dolar değerinde varlık tutan 20 milyona kadar kripto ticareti olduğunu öne sürdü.

Hindistan, Kriptoyu Ödeme Aracı Olarak Kullanan Vatandaşları Hapse Atacak!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Yorumlar kapalı.