Bitcoin ve Ethereum Hangi Senaryoyu İzleyecek? Uzman Analist Açıkladı!

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman kripto para analisti Justin Bennett, genel kripto piyasasındaki düşüşlerin ardından şu anda belirsizlik yaşandığı için Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) takip edeceği yolu açıkladı.

YouTube’da paylaştığı yeni bir videoda, analist, Bitcoin’in 50.000 doların üzerine çıkabilmesi için çok önemli bir kritik direnç seviyesini aşması gerektiğini söyledi.

“Şu anda Bitcoin’in 46 bin doların üzerine çıkarak kırılması ve alanı destek olarak doğrulaması gerekiyor. Şimdi 46.200 dolar kilit olacak çünkü bu yıllık açık…

Yani, 46.200 dolar kesinlikle kritik olacak. Kopuşu onaylamak için Bitcoin’in bunun üzerinde yakın bir yerlerde olduğunu görmemiz gerekiyor. Olursa ve 46.200 doların üzerinde bir günlük kapanış görürsek, 45.659 ile 46.215 dolar arası destek olur ve bir sonraki durak 50.000 ile 53.000 dolar arasında olur.”

Bennett ayrıca Bitcoin’in yükselişten önce potansiyel olarak geri çekilebileceğini de sözlerine ekledi.

“Ama aynı zamanda, daha yüksek seviyelere ulaşmadan önce belki 42.000 dolar civarında, belki de hemen altında bir destekte geri çekilme görmemiz için iyi bir şans olduğunu düşünüyorum.”

Bitcoin, yazının yazıldığı sırada, 42.208 dolardan işlem görüyor.

Analist, Ethereum’a da göz attı ve piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto varlığının daha da yükselmesi için 3.200 dolarlık direnç seviyesini desteklemesi gerektiğinin altını çizdi.

“Ethereum, buradaki trend çizgisinin üzerine çıkmak zorunda, yaklaşık 3.200 dolar, belki 3.250 dolar. Bu nedenle, 3.600 doları desteklemek ve daha yükseğe çıkabilmesi için günlük kapanış yapması gerekiyor. Bu arada, bir geri çekilme görürsek, gözümüz 2.800 ila 2.900 dolar arasında olsun.”

Uzman kripto analisti, ayrıca Ethereum için bir yükseliş modelinin ortaya çıkma olasılığını düşünüyor.

“Ayrıca, oradan bir sıçrama görürsek ve 2.800 dolar ile 2.900 dolar arasına bir geri çekilme görürsek bir şansımız olduğunu unutmayın, o zaman burada ters baş ve omuz oluşturacağını görmeniz gerekiyor.”

Analistler, ters baş ve omuz oluşumunu, büyük bir piyasa geri dönüşünün ufukta olduğunu gösteren bir yükseliş modeli olarak görüyorlar.

Ethereum, yazının yazıldığı sırada 2.888 dolardan işlem görüyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!