Holochain ve Blockchain Arasındaki Farklar Nelerdir?
Holochain ve Blockchain Arasındaki Farklar Nelerdir?

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Holochain ve Blockchain Arasındaki Farklar Nelerdir?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güçlü bir ağ ve yazılım altyapısına sahip olan blok zinciri teknolojisi, merkezi olmayan otoritelerin elektronik ortam üzerinde birçok işlevi yerine getirebilmesine aracılık eder. Blockchain nedir? merak edenler için kısaca açıklamak gerekirse; blok zinciri teknolojisinin merkezi otoritelere alternatif olarak merkeziyetsiz bir otorite sunduğu belirtilebilir.

Son dönemde ise Blockchain sistemine alternatif olarak geliştirilen Holochain sistemi kullanıcılar ve yazılımcılar tarafından yüksek düzeyde ilgi gördü. Blok zinciri ekosistemiyle benzerlikleri de bulunan bu yeni sistemin temel anlamda Blokchain’dan son derece farklı bir içeriğe sahip olduğu açıkça görülmektedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Holochain ve Blockchain Arasındaki Farklar Nelerdir?
Holochain ve Blockchain Arasındaki Farklar Nelerdir?

Blockchain ve Holochain Nedir?

Her iki sistem hakkında temel farkları keşfedebilmek adına öncelikli olarak sistemlerin ne olduğu, işlevleri ve ne vadettiklerinin doğru şekilde analiz edilmesi gerekir.

Bu bağlamda Blockchain nedir? sorusuna daha kapsamlı bir cevap bulmak gerekirse blockchain; otoriteler tarafından oluşturulan onaylama, karar verme, akıllı sözleşmeler oluşturma, finansal transfer yapabilme ve benzeri pek çok niteliği tek bir ağ üzerinde sunan ve hiçbir merkezi otoriteye bağlı olmayan online bir hesap cüzdanıdır.

500’den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buradan Binance’ye yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen ücretsiz kayıt olabilir ve kazanmaya başlayabilirsiniz.

Son dönemde Blockchain teknolojisine alternatif olarak geliştirilen Holochain nedir? sorusuna cevap vermek gerekirse Holochain; merkezi otorite ve sunuculardan tamamen uzakta, eşler arası etkileşim ağı içerisinde işlem yapabilme kolaylığı sunan devasa bir çevrim içi ekosistemdir. HOT adında bir de kripto para varlığına sahip olan bu ekosistem ERC-20 tabanı üzerinde işlem görmektedir.

Blockchain ve Holochain Arasındaki Temel Farklar

Her iki ağ sisteminin tam olarak ne olduğu ve işlevinin neleri kapsadığı belirlendiğine göre Blockchain ve Holochain arasındaki fark kapsamında temel farkların gözlemlenmesi mümkündür.

Binance Türkiye açıldı, artık banka hesabımızdan doğrudan TL yatırıp, TL çekebilir ve TL ile kripto para al-sat yapabiliriz. Buradan Binance Türkiye’ye yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen ücretsiz kayıt olabilir ve kazanmaya başlayabilirsiniz.

Her iki sistem arasındaki en temel fark Blockchain sisteminin merkezi olmayan otoriteler sağlıyor olmasına karşın Holochain sisteminin temel anlamda dağıtılmış bir ağ sağlıyor olmasıdır. Bu kapsamda Holochain, geniş kitlelerin sisteme dahil olmasıyla birlikte gerçek bir bulut teknolojisi inşa eder, ekosistem içerisinde devasa bir depolama alanı açmayı amaçlamaktadır.

Holochain ve Blockchain Arasındaki Farklar Nelerdir?

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!