Kripto

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

İngiltere Merkez Bankası, Kripto Kabul Etmeyi Düşünen Finansal Kurumları Uyardı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İngiltere Merkez Bankası Finansal Politika Komitesi (FPC), kripto piyasalarına giriş yapmayı düşünen finansal kurumlara bir uyarı yayınladı.

FPC, Financial Stability in Focus’un son sayısında, dijital varlıklar ve bunlarla ilgili pazarlar ve hizmetler büyümeye devam ettikçe kriptonun finansal sisteme giderek daha fazla entegre olduğunu söylüyor.

Ülkenin finans sektörünün düzenlenmesini denetlemek üzere oluşturulan organ, dijital varlık piyasasını Birleşik Krallık’ın parasal istikrarı için acil bir tehdit olarak görmese de, potansiyel riskleri etkin bir şekilde yönetmek için yerel ve uluslararası önlemlerin alınması gerektiğini söylüyor.

“FPC, İngiltere finansal sisteminin istikrarına yönelik risklerin kripto varlıklarından kaynaklanan doğrudan risklerin şu anda sınırlı olduğuna karar veriyor. Bununla birlikte, hem yerel hem de küresel düzeyde düzenleyici ve kanun uygulayıcı çerçevelerin, riskleri yönetmek ve finansal sistemde daha geniş güven ve bütünlüğü korumak için bu hızlı büyüyen pazarlardaki gelişmelere ayak uydurması gerekiyor.”

Komite, dijital varlık piyasasını izlemeye devam edeceğini ve kriptoyu benimsemeyi planlayan finansal kurumlara tavsiyelerde bulunacağını söyledi.

“FPC, dijital varlıklar ile Birleşik Krallık finansal sistemi arasındaki ilişki de dahil olmak üzere gelişmelere yakından dikkat etmeye devam edecek ve böylece dijital varlık piyasalarındaki daha fazla gelişmeden kaynaklanabilecek sistemik risklere karşı dayanıklılık sağlamaya çalışacak. FPC, finansal kurumların bu varlıkların herhangi bir şekilde benimsenmesi konusunda temkinli ve ihtiyatlı bir yaklaşım benimsemesi gerektiğini düşünüyor.”

İngiltere Merkez Bankası, Kripto Kabul Etmeyi Düşünen Finansal Kurumları Uyardı!