Kripto Para

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Milyarder Yatırımcı: “Kripto Paralardaki Yasal Düzenlemeyi Memnuniyetle Karşılarım!”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milyarder yatırımcı Kevin O’Leary, kripto paraların düzenlemesinin geleceği hakkındaki bakış açısını paylaştı.

Kitco News ile yaptığı bir röportajda O’Leary, varlığı onaylayacağı ve kurumsal yatırımcılara sermayeyi kripto paralara itmek için bir sebep oluşturacağından dolayı kripto alanındaki yasal düzenlemeyi memnuniyetle karşılayacağını söyledi.

“Birincisi, bir düzenleyicinin buraya gelmesini ve tüm bu kripto para birimlerine, tüm seviye 1 ve seviye 2 blok zincirlerine düzenleyici yasalar uygulamaya başlamasını memnuniyetle karşılarım. Çünkü bir şeyi anlamanız gerekir, insanlar kripto konusunda çok heyecanlılar. Ama gerçek şu ki, gerçek para yani kurumsal para henüz kripto paralara yönelmedi.

Pek çok emeklilik planı ve devlet fonu ile yakın çalışıyorum. Bunların (kripto paralar) hiçbirine yasal düzenleme yapılmadığı için bu tek nedenden dolayı dokunmuyorlar.”

O’Leary ayrıca, düzenleyicilerin yasalar ile stabilcoin’leri tamamen yok edecekleri fikrine katılmadığını belirtti.

“Yapabilirler ama bence bunun için çok geç. Çünkü ilk 30 milyar dolarda kanıtlanmış üretkenlik artışı, dünya çapında lider olma fırsatı, kendi ekonomimizin verimliliğini artırma fırsatı ödeme sistemleri ve stabilcoin’lerin yapabileceği diğer şeyler, bu büyüklükteki bir ekonomi için çok büyük bir fırsat ve bir düzenleyicinin hayır diyeceğini sanmıyorum.”

ABD hükümetinin kendi stabilcoin’ini tanıtıp tanıtmayacağına gelince, milyoner yatırımcı bunun olası olmadığını ve hükümetlerin muhtemelen daha çok geleneksel bankalarda olduğu gibi Circle gibi stabilcoin sağlayıcılarını düzenleyeceğini düşünüyor.

“Sanırım siz ve ben bundan 20 yıl sonra, Fed bunu yaptığı sürece bunu konuşuyor olacağız. Bence olması daha muhtemel olan şey, temelde bankalar olarak stabilcoin ihraç edenleri düzenleyecekler. Bir banka lisansı alacaklar ve regüle edilecekler.”

Milyarder Yatırımcı: “Kripto Paralardaki Yasal Düzenlemeyi Memnuniyetle Karşılarım!”

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!