Kripto Para Şirketlerine Yapılan Yatırım Yeni Rekor Kırdı!

Kripto Para
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para ve blok zinciri şirketleri bu yıl 15 milyar doları aşan rekor miktarda yatırım topladı.

Dağıtılmış defter piyasası bilgi platformu Blockdata’ya göre, blok zinciri ağları yılın üçüncü çeyreğinde 6,58 milyar dolarlık rekor yatırım aldı ve aynı yılın ikinci çeyreğinde belirlenen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 5,13 milyar dolarlık rekoru kırdı. İlk çeyrekte 3,83 milyar dolar toplayan şirketler ve 2021’in ilk dokuz ayında toplanan toplam yatırım miktarını 15,54 milyar dolar gibi şaşırtıcı bir seviyeye getirdiler.

“3. çeyrek, tüm zamanların en yüksek seviyesine işaret ediyor: Blok zinciri şirketleri tarafından tek bir çeyrekte hiç bu kadar çok yatırım toplanmamıştı. Ayrıca 2. çeyreğin daha önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olduğunu unutmayın.

2021 yılının 3. çeyreğinde blok zinciri şirketleri için toplam (açıklanan) fon miktarı 6,586 milyar dolardı.

Bu, 2020’nin tamamında toplanan fon miktarının neredeyse iki katına tekabül etmekte. 2020’de blok zinciri şirketleri tarafından toplam 3,802 milyar dolar toplanmıştı.”

Kripto Para Sirketlerine Yapilan Yatirim Yeni Rekor Kirdi 1
Kaynak: Blockdata

Blockdata’ya göre, kripto para borsası FTX, 900 milyon dolar ile Temmuz ayında bir blok zinciri ağı tarafından bugüne kadar toplanmış en yüksek yatırımı topladı. Bitcoin odaklı firma Blockstream, kripto para borsası BitPanda ve BTC madencilik şirketi Genesis Digital Assets gibi diğer şirketler de üçüncü çeyrekte yüz milyonlarca dolar toplamayı başardı.

Üçüncü çeyrekte en aktif yatırım yapan şirket, rakip borsa şirketleri FTX ve CoinDCX için yatırımlar da dahil olmak üzere 18 farklı blok zinciri yatırımına katılan San Francisco merkezli kripto para borsası devi Coinbase oldu.

Önemli katkıda bulunan diğer şirketler, ABD merkezli yatırım şirketi Polychain Capital, mobil ve blok zinciri oyun yatırım şirketi Animoca Brands, kripto operatörü fonu Divergence Ventures ve çekirdek girişimi Y Combinator oldu.

Kripto Para Şirketlerine Yapılan Yatırım Yeni Rekor Kırdı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.