featured

JPMorgan, Ethereum için Ayı Uyarısında Bulundu!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

JPMorgan Chase analisti Nikolaos Panigirtzoglou, yakın tarihte paylaştığı bir araştırma notunda, Ethereum’un merkezi olmayan finans (DeFi) sektöründeki hakimiyetini kaybetmeye devam edeceğini öngördü.

Ethereum 2.0’ın en çok beklenilen ana özelliklerinden birisi olan Sharding, ağın ölçeklenebilirliğini artırmak için bağımsız parçalara bölünmesini sağlar.

Kazanmaya hemen başla! Binance’den ÖMÜR BOYU %20 KOMİSYON İNDİRİMİ almak için buraya tıklayarak ücretsiz kaydınızı açın. 

Bununla birlikte, parça zinciri aşamasının yalnızca 2023’te başlaması beklendiğinden Panigirtzoglou, mevcut liderin o zamana kadar pazarın geri kalanına yetişmesinin çok geç olacağına inanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Ethereum’un merkezi olmayan finans (DeFi) pazarındaki payı geçtiğimiz yıl boyunca istikrarlı bir şekilde küçüldü. DefiLlama tarafından sağlanan verilere göre, Ethereum hakimiyeti geçen Ocak ayında yüzde 97’den fazlaydı, ancak DeFi protokollerinde kilitlenen toplam değerdeki payı, Terra, Binance Smart Chain, Avalanche ve Solana gibi rakiplerin hızlı büyümesi nedeniyle şimdi sadece yüzde 63’e düştü.

Panigirtzoglou’ya göre Ethereum’un, diğer blok zincirlerine böyle fırsatlar vermesi, Ethereum blok zinciri için oldukça endişe verici olduğunu söyledi.

Kaynak: DeFiLlama

Ethereum ağı, DeFi topluluğunun büyük bir kısmı için ağı kullanamaz hale getiren büyük komisyon ücretleri ile mücadele etmeye devam ediyor.

2021 yılı, fiyatı yüzde 396 yükselen ETH için önemli bir yıldı. Ancak JPMorgan, ağ rekabet görmeye devam ederken, ikinci en büyük kripto para biriminin 2022’de düşüş eğilimine girebileceğini tahmin ediyor.

JPMorgan, Ethereum için Ayı Uyarısında Bulundu!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.