featured

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

JPMorgan, Ethereum için Ayı Uyarısında Bulundu!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

JPMorgan Chase analisti Nikolaos Panigirtzoglou, yakın tarihte paylaştığı bir araştırma notunda, Ethereum’un merkezi olmayan finans (DeFi) sektöründeki hakimiyetini kaybetmeye devam edeceğini öngördü.

Ethereum 2.0’ın en çok beklenilen ana özelliklerinden birisi olan Sharding, ağın ölçeklenebilirliğini artırmak için bağımsız parçalara bölünmesini sağlar.

Bununla birlikte, parça zinciri aşamasının yalnızca 2023’te başlaması beklendiğinden Panigirtzoglou, mevcut liderin o zamana kadar pazarın geri kalanına yetişmesinin çok geç olacağına inanıyor.

Ethereum’un merkezi olmayan finans (DeFi) pazarındaki payı geçtiğimiz yıl boyunca istikrarlı bir şekilde küçüldü. DefiLlama tarafından sağlanan verilere göre, Ethereum hakimiyeti geçen Ocak ayında yüzde 97’den fazlaydı, ancak DeFi protokollerinde kilitlenen toplam değerdeki payı, Terra, Binance Smart Chain, Avalanche ve Solana gibi rakiplerin hızlı büyümesi nedeniyle şimdi sadece yüzde 63’e düştü.

Panigirtzoglou’ya göre Ethereum’un, diğer blok zincirlerine böyle fırsatlar vermesi, Ethereum blok zinciri için oldukça endişe verici olduğunu söyledi.

161914313528133234
Kaynak: DeFiLlama

Ethereum ağı, DeFi topluluğunun büyük bir kısmı için ağı kullanamaz hale getiren büyük komisyon ücretleri ile mücadele etmeye devam ediyor.

2021 yılı, fiyatı yüzde 396 yükselen ETH için önemli bir yıldı. Ancak JPMorgan, ağ rekabet görmeye devam ederken, ikinci en büyük kripto para biriminin 2022’de düşüş eğilimine girebileceğini tahmin ediyor.

JPMorgan, Ethereum için Ayı Uyarısında Bulundu!

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!