JPMorgan

JPMorgan, Kara Para Aklama Ve Rüşvet İddiaları Yüzünden Soruşturma Altında!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

JPMorgan Chase bankası, 300.000 varil yakıt içeren bir kara para aklama ve rüşvet planı iddiasıyla Brezilya makamları tarafından soruşturma altında.

Müfettişler, rüşvetlerin 2011 yılına dayandığını ve bankacılık devinin devlete ait petrol şirketi Petrobras ile olan ilişkilerine ilişkin devam eden bir soruşturmanın parçası olduğunu söylüyorlar.

Reuters raporlarına göre,

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

“Ön aşamada olan soruşturma, yıllardır emtia ticareti endüstrisindeki suistimalleri inceleyen Brezilyalı yetkililer tarafından yürütülen daha büyük bir soruşturmanın parçası.

Yetkililer, iddia edilen rüşvetin sonraki yıllarda da devam edip etmediğini belirlemek için çalışıyor.

Dünyanın en büyük bankalarından biri olarak JPMorgan, soruşturmada şimdiye kadarki en büyük şirket.”

Şimdiye kadar JPMorgan, iddialar hakkında yorum yapma taleplerine yanıt vermedi.

Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimleri, yasadışı faaliyetlerle ilgili endişeler nedeniyle sık sık haberlerde yer alırken, dünyanın önde gelen ana finans kurumlarından bazıları yıllardır bu sektöre yatırımda bulunuyor ve tazminat olarak milyarlarca dolar para cezası ödemeye mahkumlar.

Bitcoin ve kripto varlıklarının yasa dışı faaliyetler için tam olarak ne kadar kullanıldığı çok tartışılıyor. Blok zinciri veri platformu Chainalysis, dijital varlık alanındaki cezai işlemlere ilişkin yıllık raporunda bir düşüş kaydetti.

“2020’de, tüm kripto para birimi faaliyetlerinin suç payı sadece yüzde 0,34’e yani işlem hacminde 10,0 milyar dolara düştü.”

Bu hafta, Biden yönetimi, Rusya ve Çek Cumhuriyeti’nden fidye yazılımı kampanyaları yürüttüğü iddia edilen Suex borsasına yaptırım uyguladı.

Chainalysis, ABD Hazine Bakanlığı Yabancı Varlıkları Kontrol Ofisi’nin (OFAC) hamlesini doğru yönde atılmış bir adım olarak görüyor.

JPMorgan, Kara Para Aklama Ve Rüşvet İddiaları Yüzünden Soruşturma Altında!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Yorumlar kapalı.

⏰ Size Özel Son Dakika Haberleriyle Hiçbir Önemli Gelişmeyi ve Kripto Para Fırsatlarını Kaçırmamak İçin Telegram Kanalımıza Katılın!
bitcosar telegram