JPMorgan Yöneticisi, Kripto Paralar Hakkında Söylemlerde Bulundu!

JPMorgan
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

JPMorgan’ın blok zinciri tabanlı Onyx adlı biriminin başkanı Umar Farooq, kısa süre önce Londra merkezli medya kuruluşu Financial News‘e kripto para birimlerinin olgunlaşma aşamasında olduğundan bahsetti. Kripto ve ses akışının büyüme şemaları arasında paralellikler olduğunu söyledi.

Farooq, eşler arası dosya paylaşım hizmeti veren Napster’ın 90’ların sonlarında yavaş ve ağır olmasına rağmen herkesin ne kadar beklentide olduğunu hatırladı.

The Backstreet Boys ve Britney Spears’ın 1999’da satışların en yüksek olduğu sıralarda toplamda 17,7 milyon adet parça sattı. Milyonlarca şarkıyı insanlara ücretsiz olarak sunmak ve paylaşmak için kullanıcıların birbirleriyle bağlantı kurmasına izin verdi. Nakite boğulan etiketler, ortaya çıkan dijital devrimi görmemeye kayıtsız kaldı ya da bir şekilde uyum sağlayamadı.

Şubat 2001’de, Napster, ağır metal müzik grubu Metallica’nın dönüm noktası olan telif hakkı ihlali kararının ardından kapanmak zorunda kalmadan önce yaklaşık 80 milyon kullanıcıya ulaştı.

Ekim 2020’deki başlangıcından bu yana Onyx’in başında olan Farooq, kriptonun her zaman var olacağını söylüyor. Ancak “Spotify” çağında nasıl görüneceği hakkında endişeleri var:

”Napster çağında yaşıyoruz. Spotify’ın neye benzediğini bilmiyoruz. Bu yüzden kriptonun burada kalacağını düşünüyorum. Sadece hangi şekilde veya formda olduğunu bilmiyorum.”

Korsan müziğin, müzik endüstrisine büyük bir darbe vurmasının ardından, 2000’lerde Apple’ın iTunes mağazasının yükselişiyle kısmen desteklenen İsveçli şirket Spotify, müzik endüstrisini kurtarmaya geldi ve insanların müzik dinleme şeklini tamamen değiştirerek, müzik dinleme çağını başlattı.

Farooq, kripto para birimi piyasasının mevcut büyümesini “Kambriyen patlaması” olarak tanımlıyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!