Kripto Para

Verilere Göre Her Gün 10’dan Fazla Kripto Para Piyasaya Sürülüyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mevcut kripto para birimleri geçtiğimiz yıl patlak verdi ve sektöre kısmen kurumsal katılımın da gerçekleşmesiyle devam etti.

Yeni verilere göre, kripto paralara büyük kurumsal ilgi döneminde, son 12 ayda yaklaşık 5.000 yeni token ortaya çıktı ve günde ortalama 10 yeni token’a tekabül etmekte.

2021 Kripto Para Birimi Patlaması

Coinmarketcap’in ana sayfasında görülebileceği gibi, mevcut kripto para birimlerinin sayısı son zamanlarda 12.000’i aştı. Bu, geçen yılın Eylül ayında site tarafından kaydedilen yaklaşık 7.100 token’ın çok üzerindedir, bu da yalnızca son 12 ayda en az 4.900 yeni dijital varlığın oluşturulduğu anlamına gelir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Bu, Bitcoin’in başlangıcından bu yana mutlak kripto para birimi sayısındaki en büyük yıllık artışı temsil ediyor. Bu süre zarfında, dijital varlık endüstrisi toplam 2 trilyon doların üzerinde bir piyasa değerine ulaştı.

Kripto para üretmeye olan ilgi, büyük ölçüde Bitcoin’in geçen yılki fiyat artışlarından ve ayrıca alandaki kurumsal katılımın artmasından kaynaklanıyor.

Elon Musk ve Jack Dorsey gibi ünlü isimler sektöre ve sunduğu olanaklara destek gösterdikçe, hem yaratıcı hem de finansal ilgi alana çekilmeye devam ediyor. Bu, piyasaları daha da güçlendirerek geliştiricilere potansiyel kazançları ve talebi kaçırmamak için kendi kripto para birimleri üzerinde çalışmaları için ilham veriyor.

Ayrıca, dijital varlıklar, özellikle koronavirüs pandemisinin yarattığı ekonomik kriz sırasında, enflasyona karşı korunma için bir varlık sınıfı olarak oldukça fazla ilgi gördü. Eylül 2020 zamanında borsalarda düşüş yaşanırken, kripto para birimleri çoğunlukla değerlerini korudu. Bu, daha da fazla içerik oluşturucuya, gelişmekte olan varlık sınıfına yatırım yapmaya ve gelişmeye başlama konusunda ilham vermiş olabilir.

Bu Kripto İçin İyi Bir Şey mi?

Artan ilgi ve teknolojik gelişme, kripto endüstrisinin büyümesi için çok önemli olduğundan, sürekli artan sayıda kripto para ters etki yapabilir ve hatta tehlikeli olabilir.

Örneğin, SEC başkanı Gary Gensler, var olan çok sayıda token nedeniyle alan konusunda yalnızca daha şüpheci davranıyor. Binlerce farklı kripto para birimine yer olmadığını kabul ederek, bazıları kaçınılmaz olarak çökmeden önce yatırımcıları korumak için sektörü daha fazla düzenlemeyi planlıyor.

Gerçekten de, bu token’ların çoğu, doğrudan dolandırıcılık değilse bile tehlikeli yatırımlar gibi görünüyor. Avustralyalılar arasında yalnızca 2021’in ilk yarısında kripto dolandırıcılığı nedeniyle 25 milyon doların üzerinde kayıp yaşandı.

Verilere Göre Her Gün 10’dan Fazla Kripto Para Piyasaya Sürülüyor!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Yorumlar kapalı.

⏰ Size Özel Son Dakika Haberleriyle Hiçbir Önemli Gelişmeyi ve Kripto Para Fırsatlarını Kaçırmamak İçin Telegram Kanalımıza Katılın!
bitcosar telegram