Kripto

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Kripto Paralar İle İlgili Son Zamanlarda Gerçekleşen Önemli 5 Haber

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu yazımızda son bir haftada gerçekleşmiş 5 önemli kripto para haberini derledik.

Elon Musk ve kripto para balinaları SHIB’i yüzde 15 yükseltti

Tesla CEO’su Elon Musk, hala meme kripto paraları pompalayabildiğini kanıtladı. Milyarder, yükselen bir roket ile beraber bir Shiba Inu köpeği çizdiği bir tweet attı ve SHIB’i neredeyse yüzde 15 oranında yükselmesini sağladı. Buna ek olarak, Santiment, SHIB işlemlerinin sayısında yakın zamanda 100.000 dolar değerinde bir artış olduğunu bildirdi. Şirketin uzmanlarına göre, kısımlar halinde gelen bu büyük transferler kripto paranın yükselmesine neden oldu.

Binance, 639 milyon dolar değerinde BNB’yi yaktı

Binance, kabaca 639 milyon dolara eşit olan 1,3 milyondan fazla BNB tokeni’ni yok ederek 17. üç aylık yakma işlemini tamamladı. Şimdiye kadar, bu dolar bazında üç aylık en büyük yakma işlemi oldu. Binance, her çeyrekte tüm BNB token’lerinin yüzde 50’sini yok etme yolunda ilerliyor. Her çeyrekte yok edilen token sayısı, Binance borsasındaki işlem hacmine göre hesaplanıyor.

ProShares Bitcoin ETF’si, 19 Ekim’de Başlayacak

SEC tarafından 75 günlük bir incelemenin ardından, ProShares nihayet 19 Ekim’de BITO koduyla uzun zamandır beklenen ilk Bitcoin vadeli işlemleri ETF’sini piyasaya sürecek. Bitcoin ETF‘si, New York Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görecek.,

SHIB, Robinhood listelemesiyle ilgili sahte haberler ile yüzde 8 arttı

First Squawk adlı bir Twitter hesabının gönderisi Shiba Inu hayranlarını heyecanlandırdı. Gönderiye göre, uzun zamandır beklenen SHIB’in Robinhood tarafından listelenmesi nihayet doğrulandı ve bu da meme kripto para biriminin fiyatını dakikalar içinde yüzde 8’in üzerine çıkardı. Ancak Robinhood, haberleri yalanlayarak heyecana hızla son verdi. Bu, söz konusu hesabın asılsız söylentiler yaydığı ilk sefer değil. Aynı hesap Şubat ayında, Musk’ın Dogecoin tweet’leri üzerinden SEC tarafından araştırıldığına dair bir tweet yayınlamıştı.

Elon Musk Bitcoin maksimalistlerine güldü

Elon Musk, Bitcoin maksimalistleriyle yakın zamanda yapılan bir tartışmada milyarder Mark Cuban’ı destekledi. Dogecoin’i savunduğu için “Shark Tank” sunucusunu öven bir tweet’e yanıt olarak gülen bir emoji gönderdi. Daha önce, Twitter’ın “Spaces” hesabında podcast yayıncısı Preston Pysh ile konuşurken Cuban, Bitcoin maksimalistlerinden gelen tepkilere rağmen Dogecoin hakkında konuşmaya devam edeceğini söylemişti.

Kripto Paralar İle İlgili Son Zamanlarda Gerçekleşen Önemli 5 Haber