Kripto Paralarda Fibonacci Nedir?
Kripto Paralarda Fibonacci Nedir?

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Kripto Paralarda Fibonacci Nedir?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Günümüzde pek çok gösterge kripto para yatırımlarının şekillendirilmesi ve en doğru yatırımın tespit edilmesi adına kullanılıyor olmakla birlikte bazı göstergeler diğerlerine nazaran çok daha verimli analiz imkanı sunar. Bu tarz göstergelerden olan Fibonacci hakkında en çok merak edilen durumların başında Fibonacci nasıl çizilir? Nedir? neyi gösterir? ve ne işe yarar gibi sorular bulunmaktadır.

Basit bir sıra dizisinin grafik uyumluluğu olarak ifade edilebilecek Fibonacci, son derece verimli nüansları yatırımcılara aktarır ve gerçekçi bir yatırımın en sağlıklı zeminini hazırlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Kripto Paralarda Fibonacci Nedir?
Kripto Paralarda Fibonacci Nedir?

Fibonacci Sıra Dizisi

Öncelikli olarak Fibonacci sıra dizinin sadece kripto para birimlerine özgü bir grafikleme metodu olmadığı belirtilmelidir. Adını da aynı isimde 13. Yüzyılda yaşamış ünlü matematikçi Leonardo Fibonacci’den alan bu sıra dizisi; 0, 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55, 89, 144, 233 şeklinde devam eder. Fibonacci nasıl çizilir? Merak edenlerin öncelikli olarak bu sıra dizisi içerisinde yer alan rakamların bağıntılarını keşfetmeleri gerekir.

500’den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buradan Binance’ye yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen ücretsiz kayıt olabilir ve kazanmaya başlayabilirsiniz.

Fibonacci Göstergesinin Önemi

Söz konusu bağıntılar küçük bir matematiksel analiz yapılarak ortaya çıkabilecek nitelikte bağımsız bir değişkene işaret eder. Dikkatlice incelendiğinde her sayının, kendisinden sonra gelen sayıya bölünmesi halinde 1,618 oranında bir stabil pozisyonun bulunduğu görülecektir.

Bu kapsamda Fibonacci nasıl çizilir? Sorusuna 1,618 ve ortalama alındığında bu orana yakın seyreden her bir Fibonacci sayı dizisi ikilisinin sunduğu grafik üzerinden çizilebileceği cevabını vermek mümkündür.

Kripto Paralarda Fibonacci Göstergesi ve Teknik Analiz

Kripto para yatırımlarında analiz olarak Fiboracci göstergesinin en temel işlevi ise Fibonacci düzeltme seviyeleri olarak adlandırılan büyüme oranlarıdır.

Binance Türkiye açıldı, artık banka hesabımızdan doğrudan TL yatırıp, TL çekebilir ve TL ile kripto para al-sat yapabiliriz. Buradan Binance Türkiye’ye yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen ücretsiz kayıt olabilir ve kazanmaya başlayabilirsiniz.

Direnç ve trend seviyeleri olarak adlandırılan kripto para birimlerinin nasıl bir seyir haline geçeceğinin analiz edildiği bu tarz dinamikler, Fibonacci düzeltme seviyeleri kapsamında %0, %23,6, %38,2, %61,8, %78,6 ve %100 şeklinde hesaplanır ve yatırımcılar bu oranlara göre yatırımlarını şekillendirir.

Kripto Paralarda Fibonacci Nedir?

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!