Bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Kripto Uzmanı Pompliano’ya Göre, Bitcoin İçin En Büyük Risk Bu!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto uzmanı ve Morgan Creek Digital kurucu ortağı Anthony Pompliano, Bitcoin (BTC) için en büyük risk olduğunu düşündüğü şeyi açıkladı.

The Best Business Show’un yeni bir bölümünde, BTC boğası Pompliano, önde gelen kripto para birimi için varsayımsal uzun vadeli ayı durumunu ortaya koyuyor.

Bitcoin severlerin inandığının aksine, bir para birimi haline gelmeyecek ve bu nedenle, adreslenebilir pazar türünü büyük ölçüde engelleyecektir.

En fazla yapabileceği şey, temelde bir değer deposu olan altın gibi olmaktır. BTC gerçekten günlük olarak bir şeyler satın almak için kullanılmaz ve bu nedenle, evet, daha fazla yükseliş olabilir, ancak bu bir tür üst sınırdır.”

Pompliano ayrıca kripto paraların büyümesi üzerinde istenmeyen etkileri olabileceğini söylediği birkaç faktörün altını çiziyor.

“İkincisi, sonunda Satoshi’nin kim olduğunu bulacağız. Eğer Satoshi’nin kim olduğunu anlarsak, bu kötü bir insan olacak, kim olduğunu bilmek istemeyeceğiz ve olumsuz bir etkisi olacak gibi.

Bir sonraki şey, hiç kimse bunu sınır ötesi ödemeler yapabilmek gibi özel kullanım durumları için kullanmıyor. Yavaş. Pahalı. Bütün bunlar teknik sorunlar gibi.

Sonra, hükümetin gelecekte onu sıkıştıracağı gibi bir bilinmeyen tartışmalar var. Düzenleyecekler. Vergi alacaklar. Kapatacaklar. Yasaklayacaklar. Bütün bunları yapacaklar.”

Ancak tüm sorunlar arasında Pompliano, Bitcoin ağının bütünlüğünü baltalayabilecek belirli bir risk olduğunu söylüyor.

“Bence birisinin yapabileceği en iyi tartışma ve bence Bitcoin için en büyük risk, eleştirmenleri gerçekten kızdırıyor çünkü bunun harici hiçbir şeyle ilgisi yok.

Hala bir geliştirme süreci var. Bitcoin için hala bir yükseltme süreci var ve bu inanılmaz derecede metodik, inanılmaz derecede kasıtlı, kasıtlı olarak yavaş, birçok filtre ve güvenlik kontrolü vb. gibi ancak teknik olarak, tanıtılan kodda kendini ayağından vurmak gibi bir hata yapabilir.”

Çeşitli risk faktörlerinin varlığına rağmen Pompliano, BTC’nin çekici bir varlık olmaya devam ettiğini söylüyor.

“Bitcoin’in bu kadar çekici olmasının nedeni, aslında en iyi getiri sağlayan varlığa sahip olmam gerekmiyor. Açgözlü olmama gerek yok. Büyük bir ekonomik getirisi olan şeyi istiyorum ama aynı zamanda 50 yıl içinde olacağını da biliyorum.” 

 

Kripto Uzmanı Pompliano’ya Göre, Bitcoin İçin En Büyük Risk Bu!