Kurucular, IOTA’nın Chrysalis İle “Daha Hızlı Bir At” İnşa Ettiğini İddia Ediyor

Kurucular, IOTA'nın Chrysalis İle
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

IOTA’nın kurucuları Dominik Schiener ve David Sonstebo ile yakın zamanda gerçekleştirilen bir AMA sırasında, IOTA’nın Chrysalis aşama 2’nin lansmanının ardından ilerlemesiyle ilgili topluluk ve daha büyük kripto alanı için bazı bilgiler paylaşıldı.

Yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen 500’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buradan Binance’ye kayıt olabilirsiniz.

IOTA protokolü

IOTA protokolünün geliştirilmesindeki önemli bir adım, 2021’de ana ağda IOTA’nın ölçeklenebilir dağıtılmış defteri olan Coordicide’in kullanıma sunulmasıdır. Sonstebo’ya göre,

“Ekip bunun olacağından emin ve gerçekleşmezse bunun büyük bir başarısızlık olduğunu düşünürdüm.”

Odağı Chrysalis’e çeviren Dominik Schiener, mühendislik açısından bakıldığında ana odak noktalarının bu olduğunu kaydetti. Ayrıca, Chrysalis’in Coordicide’dan tasarlanmış bir yol haritası olduğunun altını çizdi, bu yüzden Coordicide’daki bileşenlerin çoğu, başlatıldığında zaten IOTA ana ağında olacak.

Resmi teşvik edilmiş testnet Q1’de kullanıma sunulacak ve ardından, Coordicide’ın mümkün olan en kısa sürede gerçekleşmesini sağlamak için anahtar bileşenlerin paralel testi ve doğrulaması yapılacak.

Schiener’e göre, IOTA’nın hedeflerinin kısa ve  özeti, dünyanın ilk dağıtılmış, izinsiz, bedelsiz ve üretime hazır defteri oluşturmak.

 “IOTA, bir protokolden dijital altyapı katmanına doğru gelişiyor”

Söz konusu AMA sırasında, bazı kullanıcılar PayPal duyurusunun ardından desteklenen coinlerin genel nüfusa daha fazla maruz kalacağına dikkat çekti. IOTA bunu nasıl başaracak?

Schiener ve Sonstebo, Chrysalis’i vurgulayarak, bunun IOTA’daki winternet tek seferlik imzalar ve UTXO’lara sahip olmama gibi en büyük sorunlu noktaları ortadan kaldırdığını savunarak yanıt verdi – Borsaların IOTA’yı entegre etmede sahip olduğu bir sorun bu aynı zamanda.

Artık bu sorunlu noktalar ele alındığına göre, ekip IOTA’yı entegre etmek için aktif olarak borsalarla görüşüyor. Ancak Dominik Schiener’in dediği gibi, hepsi bu kadar değil,

“Ayrıca Paxos, PayPal vb. İle kesinlikle entegrasyon konusunda onlarla bazı tartışmalar yapacağımızı düşünüyorum.”

Kurucular ayrıca, sharding ile ilgili zorlukları ele aldılar ve 2022-2023’e kadar üzerinde çalışmak ve doğru seyleri yapmak için zamanları olduğunu belirttiler.

IOTA, şu anda 1000 TPS’de işlem hızı açısından daha iyi bir konumda. Sonstebo’ya göre, bu aşamada kesin bir rakam belirtmekten kaçınmasına rağmen, hız kesinlikle Chrysalis ile artacak.

BTC ve diğer kripto paraların teknik analizlerini paylaştığımız Telegram teknik analiz kanalımıza buradan ücretsiz katılabilirsiniz.

Chrysalis test ağının önümüzdeki 2-3 hafta içinde piyasaya sürüleceği bildiriliyor. İkili, IOTA’yı diğer protokollerden ayıran şeyin şu olduğunu belirterek sonuca vardı:

“Sadece daha hızlı bir at yapmıyoruz.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!