BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
BTC
$63,891.48
ETH
$3,846.55
XRP
$1.10
LTC
$186.20
LINK
$25.97
BNB
$485.06
XTZ
$6.61
EOS
$4.48
NEO
$42.64
$63,942.54
+2.15%
$3,857.31
+0.86%
$1.10
+0.55%
$186.99
-1.95%
$1.00
0%
$1,416.83
+0.86%
$254.50
-1.91%
$52.51
-1.5%
$145.74
+1.09%

Kurucular, IOTA’nın Chrysalis İle “Daha Hızlı Bir At” İnşa Ettiğini İddia Ediyor

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

IOTA’nın kurucuları Dominik Schiener ve David Sonstebo ile yakın zamanda gerçekleştirilen bir AMA sırasında, IOTA’nın Chrysalis aşama 2’nin lansmanının ardından ilerlemesiyle ilgili topluluk ve daha büyük kripto alanı için bazı bilgiler paylaşıldı.

Yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen 500’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buradan Binance’ye kayıt olabilirsiniz.

İçindekiler

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!

IOTA protokolü

IOTA protokolünün geliştirilmesindeki önemli bir adım, 2021’de ana ağda IOTA’nın ölçeklenebilir dağıtılmış defteri olan Coordicide’in kullanıma sunulmasıdır. Sonstebo’ya göre,

“Ekip bunun olacağından emin ve gerçekleşmezse bunun büyük bir başarısızlık olduğunu düşünürdüm.”

Odağı Chrysalis’e çeviren Dominik Schiener, mühendislik açısından bakıldığında ana odak noktalarının bu olduğunu kaydetti. Ayrıca, Chrysalis’in Coordicide’dan tasarlanmış bir yol haritası olduğunun altını çizdi, bu yüzden Coordicide’daki bileşenlerin çoğu, başlatıldığında zaten IOTA ana ağında olacak.

Resmi teşvik edilmiş testnet Q1’de kullanıma sunulacak ve ardından, Coordicide’ın mümkün olan en kısa sürede gerçekleşmesini sağlamak için anahtar bileşenlerin paralel testi ve doğrulaması yapılacak.

Schiener’e göre, IOTA’nın hedeflerinin kısa ve  özeti, dünyanın ilk dağıtılmış, izinsiz, bedelsiz ve üretime hazır defteri oluşturmak.

Coinzilla Banner (728x90)

 “IOTA, bir protokolden dijital altyapı katmanına doğru gelişiyor”

Söz konusu AMA sırasında, bazı kullanıcılar PayPal duyurusunun ardından desteklenen coinlerin genel nüfusa daha fazla maruz kalacağına dikkat çekti. IOTA bunu nasıl başaracak?

Schiener ve Sonstebo, Chrysalis’i vurgulayarak, bunun IOTA’daki winternet tek seferlik imzalar ve UTXO’lara sahip olmama gibi en büyük sorunlu noktaları ortadan kaldırdığını savunarak yanıt verdi – Borsaların IOTA’yı entegre etmede sahip olduğu bir sorun bu aynı zamanda.

Artık bu sorunlu noktalar ele alındığına göre, ekip IOTA’yı entegre etmek için aktif olarak borsalarla görüşüyor. Ancak Dominik Schiener’in dediği gibi, hepsi bu kadar değil,

“Ayrıca Paxos, PayPal vb. İle kesinlikle entegrasyon konusunda onlarla bazı tartışmalar yapacağımızı düşünüyorum.”

Kurucular ayrıca, sharding ile ilgili zorlukları ele aldılar ve 2022-2023’e kadar üzerinde çalışmak ve doğru seyleri yapmak için zamanları olduğunu belirttiler.

IOTA, şu anda 1000 TPS’de işlem hızı açısından daha iyi bir konumda. Sonstebo’ya göre, bu aşamada kesin bir rakam belirtmekten kaçınmasına rağmen, hız kesinlikle Chrysalis ile artacak.

BTC ve diğer kripto paraların teknik analizlerini paylaştığımız Telegram teknik analiz kanalımıza buradan ücretsiz katılabilirsiniz.

Chrysalis test ağının önümüzdeki 2-3 hafta içinde piyasaya sürüleceği bildiriliyor. İkili, IOTA’yı diğer protokollerden ayıran şeyin şu olduğunu belirterek sonuca vardı:

“Sadece daha hızlı bir at yapmıyoruz.”

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.