Meksika’nın En Zengin Üçüncü İş Adamı Bitcoin’i En İyi Varlık Olarak Görüyor!

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü milyarder Ricardo Salinas, bu şekilde düşünmesinin temel nedenini; dijital para birimlerinin, düzenleyici bir güç tarafından “ele geçirilemez” ve fiat‘ın aksine dünya çapında kolayca işlem yapılabilir olması şeklinde ifade etti.

Salinas, hükümetin müdahalesinin her zaman standart varlığı belirlemede bir faktör olduğunu söyledi.

“Fiat ile sahip olduğumuz her şeye hükümet tarafından tamamen el konulabilir.” dedi.

Net serveti yaklaşık 13,1 milyar dolar olan Salinas; medya yayıncılığı, telekomünikasyon, finans ve perakende sektörlerinde faaliyet gösteren bir şirketler grubu olan Grupo Salinas’ın başkanı ve kurucusudur.

Salinas’ın bankası Banco Azteca, Meksika’da kripto para birimini kabul eden ilk banka oldu.

Bitcoin Gelecekteki Para Birimimizdir!

Milyarder girişimci, paranın temelde mal ticareti için bir araç olarak ortaya çıktığını belirtti. Paranın kitleler tarafından kullanılan ve her yerde bulunan bir değer biçme aracı olduğunu da ifade etti.

Bu nedenle Bitcoin, daha gelişmiş özellikler getirerek bu sistemi geliştireceğini de sözlerine ekledi. Sonuç olarak, farklı nitelikler getirdiği için fiat ve altından daha iyi bir araç olduğunu da söyledi.

“Altının taşınması ve depolanması zordur. Altın fiyatı dünya çapında merkez bankaları tarafından kolayca manipüle edilebiliyor.”

Bitcoin’in, manipüle edilmesi daha zor olan yeni bir varlık olarak ilerlediğini, bu nedenle daha iyi bir varlık olduğuna dikkat çekerek “onu daha kolay alıp-satabilir ve basit bir şekilde saklayabilirsiniz” dedi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!