MicroStrategy

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

MicroStrategy CEO’su, Düşüşün Sebebini Açıkladı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) boğası ve MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, yeni bir yılın başında kripto piyasasının gerilemesine neden olduğuna inandığı faktörleri açıkladı.

Bloomberg ile yaptığı yeni bir röportajda ​​Saylor, kripto piyasalarının bu yıl şimdiye kadar yaşadığı oynaklığa sebep olduğunu söylediği iki söz konusu durumu açıkladı.

“Bence burada çok fazla dinamik var. Kripto ekosisteminin tamamına bakarsanız, bir dizi düzenleyici belirsizliği olduğuna, özellikle de stabilcoin’ler ve token’lar hakkındaki düzenleyici belirsizliğini görürsünüz ve ek olarak bunların menkul kıymet olup olmadıklarına dair şüpheler var. Ve bu biraz endişe yaratır.

Çok fazla kaldıraç kullanan var. 20 kata kadar kaldıraçla işlem yapabilen çok sayıda kripto borsası var. Ve bu kripto borsalarında çapraz teminatlandırılmış çok sayıda token var. Bunlar ve merkezi olmayan finans (DeFi) borsaları arasında, 20x kaldıraçtan çok daha fazlasını elde edebilirsiniz. Yani bu ikinci oynaklık kaynağı.”

Saylor’a göre, Bitcoin şu anda kurumlar için özellikle Bill Miller gibi efsanevi yatırımcılar, portföyünün büyük bir bölümünü lider kripto para birimine tahsis ettiği için “harika bir giriş noktası” sunuyor.

“Bu seviyede konsolide olduğunu hissediyorum. Bu, kurumsal yatırımcılar için harika bir giriş noktasıdır. Yüksek net değere sahip kişiler, aile ofisleri, kamu şirketi yöneticileri, özel şirket sahipleri ile konuşuyorum ve Bitcoin’in 2021’de yükselişini izlediler. Ve her yıl yüzde 400 artsa bile ona sahip olmaktan korkacak birçok insan var.

Ama bu piyasayı takip ediyorlarsa tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 40 indirimli olduğunu ve Bitcoin’in Bill Miller gibi insanlar tarafından, çok saygın yatırımcılar tarafından benimsendiğini görüyorlar. Düzenleyiciler tarafından benimseniyor, senatörler ve kongre üyeleri, kamu yatırımcıları ve kamu şirketleri tarafından sahipleniliyor. Buna iyi bir giriş noktası olarak bakıyorlar.”

Bitcoin, yazının yazıldığı sırada, 35,54 dolardan işlem görüyor.

MicroStrategy CEO’su, Düşüşün Sebebini Açıkladı!