Bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Morgan Stanley’den Bitcoin İçin Olumlu Haber!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MacroScope isimli Twitter hesabından yapılan veri analizine göre, Morgan Stanley potansiyel olarak 2022’de sektördeki en büyük Bitcoin sahibi kurum olabilir. Kısaca, veriler, dünyanın en büyük finansal porföylerinden birinin yıl içinde daha fazla kripto para satın alabileceğini gösteriyor.

2021’de Morgan Stanley, Grayscale BTC fonundan milyonlarca hisse satın aldı. GBTC, Morgan Stanley gibi büyük kurumlar için dijital varlık piyasasına erişim sağlayan ilk şirketlerden biriydi.

Analistin öne sürdüğü gibi, kurumsal fonlarının büyük bir kısmında mülkiyette büyük artışlar var. Bilançolara göre artışlar çoğunlukla çift haneli olup, üst uçta yüzde 26’ya varan bir artış söz konusudur.

31 Aralık verilerine göre, Morgan’ın Büyüme Portföyü (Growth Portfolio) yüzde 18 artışla 4,29 milyon hisse bildirdi. Bundan sonra, Morgan daha da fazla GBTC hissesi ekleyerek piyasadaki etkisini artırdı.

Ancak, halihazırda Bitcoin’in en büyük kurumsal sahiplerinden biri olmasına rağmen, Morgan Stanley, SEC web sitesindeki sayısız form ve dosyaya göre büyük olasılıkla Bitcoin’e yatırımlarını artıracak.

Listelenen belgelere göre, Morgan Stanley, kripto para piyasasına açık olan çok sayıda GBTC ve diğer enstrümanları satın almaya hazırlanıyor.

Bitcoin Kurumsal Yatırımcılar Tarafından Benimseniyor

2021’de, daha fazla kurum yıl boyunca rekor kıran varlığı satın almaya başladığından, Bitcoin benimseme oranları tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Kasım ayında, BTC yüzde 70’lik bir koşunun ardından neredeyse 70.000 dolara ulaşmıştı.

Değerinin büyük bir kısmını kaybetmesine rağmen, dijital altın, onu hala riske maruz kalan bir varlık olarak tutan kurumsal yatırımcılar arasında en çok talep edilen varlıklardan biri olmaya devam ediyor.

Morgan Stanley’den Bitcoin İçin Olumlu Haber!
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!